Mart Yazilari

Rusya Açıkladı!Erdoğan Devreye Girdi Tahliyeler Gerçekleşti!

 • 1.3.2018 20:54:35
 • 0 Yorum
 • 953

Ateşkes beklenirken Doğu Guta’da tahliye kararı alındı.Putin, Erdoğan'ın yardımıyla kuşatma altındaki Guta'dan çok sayıda sivilin tahliye edildiğini duyurdu.

Tüm dünya bu burumu merakla beklerken Erdoğan devreye  girdi ve tahliye  kararı alındı.Rusya Erdoğan’ın yardımıyla Suriye’deki sivillerin tahliye ediildiğini duyurmuş oldu.

Ateşkes Kararı  Almıştı

Hatırlanacağı gibi BMGK'nın aldığı ateşkes kararının ardından Rusya devlet başkanı Putin  Doğu Guta'da her gün 5 saatlik ateşkes uygulanacağını, böylece insani korudor oluşturularak sivillerin şehirden ayrılabileceğini duyurmuştu.

Esad Rusya’yı Dinlemedi!

Putin’in bu kararına rağmen rejim güçleri saldırılarına devam etmiş sivilleri tahliye edilememişti.

 

 

Kanserle mücadelede yeni silah: Mikroskobik DNA robotları

 • 1.3.2018 21:00:19
 • 0 Yorum
 • 929

Üretilen nanorobotlar kanserli hücrelerinin enrjisi ve oksijenini kesebilmeyi başardı.

İngiltere'de yayınlanan The Times gazetesinin bilim muhabiri Oliver Moody'nin haberine göre yapılan araştırmalar sonucu yapılan denemlerin  hiçbir zararı olmadığını söyledi.Nature Biotechnology dergisinde yayınlanan araştırmaya göre mikroskobik DNA robotları fareler üzerindeki testlerde de tümörleri küçültmeyi başardı.Bilim ve sağlık dünyası  bu deney  sonrası kanser tedavisinde büyük bir  yol katetmiş oldu.

Araştırmayı yürüten Arizona Devlet Üniversitesi Biyokimya Profesörü Hao Yan, "Teknolojinin tamamlanmasına az bir süre kaldı" dedi.

Bu nanorobotlar, boyutarının  küçük olmasından dolayı vücudumuzda kolaylıkla yayılabiliyor ve normal hücrelerde çok az görülen kanserli hücreleri besleyen damarlarda sıklıkla rastlanan nükleolin adlı kimyasalla karşılaştığı anda o damarları

tıkayıp kanser hücreleriyle  buluşma ihtimalini en aza indiriyor.

 

Hafta Sonu Hava Durumu Ne Olacak!

 • 2.3.2018 10:26:24
 • 0 Yorum
 • 909

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nin resmi açıklamasında ülkemizin batı kesimlerinin yoğun yağış altında bırakılacağını duyurmuş oldu.Yer yer rüzgarlarda etkisini göstermeye başlayacak.

Meteoroloji'den alınan bilgiye göre,sovuk havalar azalarak yağmur gelecek.Cuma günü sıcaklık gündüz 9 derece, gece 1 derece. Nem oranı yüzde 56 ila 76 arasında. Rüzgar saatte 12 km hızında esecek. Cumartesi günü yağmur etkisi 

sürdürecek. Gündüz sıcaklık 9 derece, gece sıcaklık ise 7 derece. Gece sıcaklık 5 günlük verilerine göre en yüksek dereceye çıkıyor. Nem oranı yüzde 87 ila yüzde 93 arasında. Rüzgar hafta sonu hızını artıracak. Pazar günü yağmur 

etkisini kaybetse de hafif yağış devam edecek. Gündüz sıcaklık 8 derece, gece sıcaklık 5 derece olacak. Pazartesi günüyse gökyüzü çok bulutlu olurken, yağış beklenmiyor. Gündüz sıcaklık 10 derece olurken, gece sıcaklık 5 derece 

olarak tahmin ediliyor.
Bu hafta sonu tatil veya piknik planlaması yapan vatandaşlara duyurulur.Özellikle İstanbul'da kar yağışının yerini yağışlar alacak.

Acı haber tez geldi!Şehidimiz Var!

 • 2.3.2018 10:27:30
 • 0 Yorum
 • 894

Zeytin Dalı harekatının dün 41. gününde Türkiye’yi yasa boğan acı haberler geldi. Hatay-Hassa’nın karşısındaki bölgede teröristlerle çıkan çatışmada Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve koruculardan toplam 8 şehit verildi, 

13 asker de yaralandı. Şehit ve yaralıların çoğunluğunun İzmir Bornova Jandarma Komando Tugayı’ndan olduğu öğrenildi. Harekatta onlarca şehit etkisiz hale getirilmiş oldu!

Hatay’ın Hassa ilçesi karşısındaki Hac Bilal köyü Keltepe bölgesinde dün öğleden sonra Jandarma ve Polis Özel Harekat (JÖH ve PÖH) timleri, korucular ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri ile PYD/PKK’lı teröristler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Edinilen bilgiye göre Hatay Sakız Hudut Karakolu’nun karşı tarafında bulunan bölgeye ağır silahlarla sızma girişiminde bulunan teröristlerden 20’den fazlası etkisiz hale getirildiÖSO tünellerde pusuya yatmış düşman birliklerini etkisiz hale getirebilmek için güçlü bir operayon gerçekleştirdi.

ÖSO teroristlerin ağır makinalı silahlarına karşı ciidi bir mücadele içerisinde.Türk Silahlı Kuvvetleri’nden dün gece yapılan ilk açıklamada “Beş kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, yedi kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır” denildi.Yine yarım saat arayla yapılan açıklamada 3 askerimin şehit olduğu diğer 6 kişinin de çatışmalarda ağır yaralandığı duyuruldu. Şehit ve yaralıların büyük kesiminin İzmir Bornova Jandarma Komando Tugayı’ndan olduğu öğrenildi. Çatışmalarda onlarca teröristin öldürüldüğü duyuruldu.

Genel Kurmay Başkanlığının yaptığı açıklamada günlerce süren operasyonların devam etmekte olduğunu çatışmaların  devam ettiği açıklaması geldi.
Cumhurbaşkanımız şehit ailelerine ve yakınlarına sabır ve baş sağlığı diledi.

Penguvenler Keşfedildi!

 • 3.3.2018 09:38:36
 • 0 Yorum
 • 964

Scientific Reports dergisinde yayımlanan habere göre, 2015 yılında Antartirka'da yapılan yüzey araştırmaları sırasında yaklaşık 1.5 milyon penguen bulundu. Araştırmacılar, Tehlike Adaları'nda bulunan dünya da yaşamını sürdürmekte olan en büyük koloni olduğunu söyledi.

Okuduğumuz yazılara göre bu sürüye daha önce dünyanın hiç bir yerinde rastlanmamıştı.

Sayısı 1,5 milyonu bulan penguen sürüsünün, insanların ve iklim değişikliği etkilerinin daha az görüldüğü "Tehlike Adaları"nda keşfedildiği belirtildi.

Bu adaların özellikle kutuplardan çok uzakta oldukları nedeniyle hayatta kalabilmeyi başardıkları ifade edildi.

Bu grup daha önce hiç görülmedi!

Yeni keşfin, Antartika’daki Adelie penguen sürüleri arasındaki en büyük sürü olduğu kaydedildi.Şimdiye jadar nesillerinin tükenmekte olduğu düşünülüyordu.Fakat uygun koşullarda hayatta kalabilmeyi başarabilmiş milyonlarca penguvenin bir arada yer aldığı grup keşfedildi.


New York'taki Stony Brook Üniversitesinden ekoloji uzmanı Heather Lynch, penguen sürüsü ile ilgili ilk belirtileri 2014 yılında tespit ettiklerini belirterek, “2014 yılında uzaydan aldığımız görüntülerde penguen dışkılarına rastlamıştık ancak bunun yanlış olabileceğini düşünmüştüm. Fakat daha sonraki araştırmalarda daha önce hiç görülmemiş devasa bir penguen grubunu keşfettik.” ifadelerini kullandı.

Kadınlar İlk Defa Maratonda!

 • 5.3.2018 15:12:27
 • 0 Yorum
 • 927

Suudi Arabistan'da ilk defa kadınların da katıldığı bir maraton düzenlendi.Gerçekleştirilen bu maratonla ülkede yeni bir akım başlatıldı.

"El-Ahsa Koşuyor" sloganıyla düzenlenen ve farklı kategorilerde çok sayıda yarışın düzenlendiği maratona ülkede farklı yerlerden farklı yaş gruplarında insanlar katılabildi.
Eğlence kurumunun bir şartı ise kadınların tesettürlü olmasıydı.Yani koşuya sadece kapalı kadınlar dahil oldu.

Yine bir habere göre  El-Musa İhtisas Hastanesi, Suudi Arabistan Spor Genel Müdürlüğü, Eğlence Kurumu ile El-Ahsa Belediyesi'nin sponsorluğunda düzenlenen maratona katılan kadınlara "tesettürlü olma" şartı getirildi.Bu gelenek bu yıldan itibaren her sene düzenli bir şekilde yapılabilecek.

Maraton kapsamında düzenlenen 3 kilometre kadın koşusunda Muzne En-Nassar, farklı uyruklardan bin 500 kadını geride bırakarak birinci oldu. Yaşlılar kategorisinde Muhammed ed-Duseri, profesyoneller kategorisinde ise Hüseyin Ceman birinci oldu.

Koşucular arasında bir hayli deneyimsiz olan engelli koşucu  Hüseyin Huveykim'e ise takdir ödülü verildi. Huveykim basına yaptığı açıklamada, bir sonraki maratonda engellilere özel yarış düzenlenmesini istedi.

Ödül Sonrası Gelenek Değişmedi!

 • 5.3.2018 15:16:01
 • 0 Yorum
 • 955

90. Oscar Ödül Töreni bu yıl birbirnden güzel ve başarılı isimleri ağırladı. Törenin sonrasında ünlüler kendilerini Vanity Fair'de buldular.Aralarında Adriana Lima, Alessandra Ambrosio, Kate Upton, Amy Adams, Olivia Wilde, Joe Manganiello ve Sofia Vergara gibi gözler onların üzerindeydi ve tamamen ışıl ışıl parlıyorlardı.

 

Ünlüler ödüllerini kapıp göz kamaştırıcı kıyafetleriyle geceye partide devam ettiler. Bu partiözellikle amerikan kültüründe yerini almış ve bir hayli seviliyor.

 

iPhone X neden satılmıyor?

 • 6.3.2018 21:18:33
 • 0 Yorum
 • 936

Apple’ın büyük ümitlerle reklamlarını yaptığı iPhone X apple’ın yüzünü bir türlü gülümsetmedi. Üretim kapasitesi ard arda iki kez düşürülen çentikli telefon her şeye rağmen hedefleri tutturamıyor. Peki iPhone X neden başarısız oldu? Yapılan bir araştırma 10. yıl özel iPhone X’un neden başarısız olduğunu ortaya çıkardı. Gelin bunu tartışalım

Apple, 10. yıl özel telefonunu iddialı bir tasarım ile piyasaya sunduğunu zannediyordu. Büyük beklentilerle satışa çıkan 1000 dolarlık telefon, ilk olarak üretim sorunlarıyla gündeme gelmişti hatırlarsınız Sonrasındaysa satılamamasıyla.

Hatta düşen üretim kapasitesi nedeniyle iPhone X’daki OLED ekranı üreten Samsung, zarar etme noktasına gelmiş ve OLED ekran üretecek farklı firmalar aramaya başlamıştı.

Turkey Post Nedir?

 • 6.3.2018 21:27:44
 • 0 Yorum
 • 1036

Çin'den alışveriş yaparken Turkey Post ile kargonuzu gönderme seçeneği çoğu zaman çıkmıyor bunun için satıcıya mesaj atarak konuyu bildiriyoruz. Peki Turkey Post nedir,

Aliexpress'ten sipariş verirken alacağınız ürünün Turkey Post ile gönderilip gönderilmediğini kontrol edin. Eğer Turkey Post ile gönderiliyorsa, bir kaç dolar ekstra kargo ücreti ödeyip Turkey Post ile göndermeyi seçmenizi öneririm.

PTT ile anlaşmalı bir air mail şeklidir. Yani kargonuz kargo uçakları ile Türkiye'ye gönderilir.

Bir nevi PTT'nin Çin'deki şubesi olarak sayabiliriz.

Turkey Post ile gönderileriniz Türkiye'ye hızlı gelir, gümrük sorunu pek fazla yaşamazsınız ve kargonuz teslim edilirken kontrol edilir.

Ürün Türkiye'de hiç bir yere uğramadan direk olarak sizin elinize gelir. Bu sebeple belirttiğim gibi hızlıdır.

Tüm Dünya'da Duyuruldu.Bu Kavunlara Dikkat!

 • 7.3.2018 14:06:50
 • 0 Yorum
 • 933

Avustralya'daki bir çiftlikte yetiştirildiği belirlenen listeria bakterisi bulaşmış kavundan yiyen 4 kişi hayatını kaybetti, 17 kişi hastaneye kaldırıldı.Sebze tüketicileri uyarıldı.

Ülkenin tarımsal toprakları en verimli yerinde yetiştiriliyordu.
Bakteri içeren kavunların ülkenin en önemli tarım şehirlerinden biri olan Yeni Güney Galler eyaletindeki Griffith kenti yakınlarında bir çiftlikte yetiştirildiği belirlendi.
Büyük tehlike fark edilince insanlar uyarıldı ve kavunlar köylerden toplatıldı köy sakinlerinin acilen çöpe atmaları söylendi.
İçerisinde bulunan bakteri türü canlılar gıdalara bulaşarak hızlıca yayılabiliyor.
Doğada bulunabildikleri gibi meyve ve sebzelere de etki edecekleri belirtilerek dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

Şarj Tüketen Uygulamalara Dikkat!

 • 7.3.2018 14:07:45
 • 0 Yorum
 • 927

Bir çok kişi gibi bizde telefonumuzun şarjlarının hızlı bir şekilde tükenmesinden şikayetçiyiz.Telefon düşmanı uygulamalar pil ömrümüzü azaltarak telefonlarımızın batarya yuvalarını meşgul etmeye yetiyor.Bu yüzden şarjınızı ve pil ömrünüzü kötü etkileyecek uygulamaları telefonunuzdan kaldırabilmeniz size bu anlamda artı deneyimler sağlıyor.Gelin hep birlikte bu uygulamaları sıralayalım:
1-Spotify 
Çok farklı müzük tarzları dinlediğimiz bu uygulama bizi geriye çekmeye yetiyor.

2-Netflix
Beğenerek takip ettiğimiz film ve dizileri dünyada büyük bir üne kavuşmuş bu uygulama yine pil ömrümüzü etkileyenlerden.

3-Outlook
Maillerimizi kontrol altında tuttuğumuz bu uygulama şarj seviyemizi etkileyen yine farklı uygulamalardan birisi.
Bu uygulamara mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor tüm kullancılara ve sitemizi ziyaret eden herkese tavsiyelerimizi göz önünde bulundurun mutlaka.

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

 • 9.3.2018 14:42:01
 • 0 Yorum
 • 962

Günümüzün en önemli sorunlarından bir tanesi sularımızın sürekli kesintiye uğratılarak binalarımızın madur edilmesidir.Özellikle bir haftayı geçen su kesintilerinde insanlar büyük sıkıntılar yaşıyorlar.Bu yüzden vatandaşlarımızın bu konuda mutlaka duyarlı olmaları lazım.Aslında önlemler alınırsa bunların önüne geçmek ve oluşacak durumlara hazırlıklı olmak kolaylaşacaktır. Kameralı Su kaçağı tespiti mutlaka yapılmalı ve böyle olayların önüne geçilmeli peki kaçak kullanımları önlemek için neler yapılabilir?Evinizdeki boru döşemelerinin farklı yollarla evinize gelip gelmediğini anlayabilmeniz için basit bir manometre testi yeterli olacaktır.Gelin hep birlikte mantığına bakalım ve bize sağladığı faydaları da sonuçlandıralım. Büyük şehirlerde ve kalabalık yaşam alanlarında gprsli sistemler sıklıkla kullanılmaktadır. Şehirin belirli bölgelerine yerleştirilen ölçüm sayaçları ile uzaktan kontrol takip yapılabilmektedir.Evinizde madur olmamanız adına vanalarınıza size kaçak borulardan gelmeyen temiz sular sağlanabilmesi için kelepçeler takabilirsiniz böylece madur olmasınız. Biz aslında vatandaşlarımızın madur olmaması adına logar yeri bulma yöntemlerini sizlere anlatıyoruz.Karşımıza çıkan su kaçaklarının %90’ı temiz su borularından kaynaklanmaktadır. Temiz suların aktığı boruların ham maddesine baktığımızda tamammen plastik kaplı olmasından dolayı basınç durumlarına dayanma süresi 10 bar ile 20 bar arasında değişiklik gösterebiliyor.Eski evlerde daha önce krom borular yada demir hammaddeli botular kullanılırdı bunlar basınç durumlarına oldukça dayanıklı bir performans sergilerlerdi.Ama şöyle bir problem oluşabilir; genelde tüm hatlarda gece saatlerinde su kullanımı oldukça azdır fakat bazı istisnai durumlarda bu oran yükseklere çıkarak basınç farkı meydana gelebilir.Özellikle kaynak yerlerinde oluşan baskılardan dolayı sular patlayarak kaçaklar meydana gelebilir. Herhangi bir duruma hazırlıklı olabilmek adına Basınç düşürücü ve dengeleyici gibi amaçlarla kullanılan basınç düşürücü vanalar kullanabilirsiniz.  Basınç düşürücü vanayı, su sayacının önüne ya da kombinizin altına yerleştirebilirsiniz.Bu oluşacak herhangi bir basınç farkında oluşacak kaçak oluşumlara karşı madur olmamanız adına önceden hazırlıklı olmuş olursunuz.Sadece evinizde, mahallenizde,komşunuzda her yerde oluşabilecek su sızıntıları hayatınızı işlerinizi etkilemesin.Bu yüzden mutlaka bu konuda uzman kişilerden bu konuda yardım almalısınız. Çünkü boruların çürümesi,incelmesi yada kullanılmaz hale gelmesi açısından kırmadan tamir etmek için  daha profesyonel müdahaleler yapabilmek  su tesisatçısı  arayınız.

Google Yeni Hizmetiyle Geliyor!

 • 10.3.2018 10:37:15
 • 0 Yorum
 • 1006

Yapay zekalı asist'e yeni bir özellik geliyor. 3. parti firmaların kendi komutlarını eklemelerine izin veren güncelleme sayesinde Asistan, piyadaki tüm uygulamara önemli bir adım attı.

Satın aldığımız bir çok uygulamada google asistanlar tarafından destekleniyor.
 
Diğer uygulamalarda örneğin ışıklarınızı açıp katmayı yada bugün hangi filmi izleyeceğinizi belirleyen bir hizmetten faydalanamıyorsunuz.  Yapay zekalı asistanların kullanımını büyük oranda kısıtlayan bu durumun önüne geçmek isteyen Google, kullanıcılarına öyle güzel bir hizmet sağlayacakki herkes tüm bu komutları kullanarak hayatları kolaylaştırabilmek adına kendilerine göre komutlar belirleyecekler.

Adana Evden Eve Taşıyan Firma

 • 12.3.2018 12:49:27
 • 0 Yorum
 • 930

Firmamız evini taşımak için yada iş yerlerini değiştirmek için bize başvuran binlerce müşterimize hizmet veriyor.Bizde sizlere bu yazımızda evinizi taşırken sorun yaşamamanız adına birkaç fikir niteliğinde önemli önerilerde bulunacağız.İzleyeceğiz adımlar bellidir gelin bunları hep birlikte sıralayalım.

-Nakliyat işleminiz için ilk adımınız ihtiyacınız doğrultusunda iyi bir firma seçimi

-Eşyalarınızın paketlenme süreci ve güvenliği

- Uygun bulduğunuz firma ile sözleşme aşamanız

- Gideceğiniz ve yerleşeceğiniz yeri önceden görüp yerleşmek için bir planlama yapmanız ve kolilerinizin açılma süreci

Gelelim sürecimize ilk görev size düşüyor bir bardak çayınızı alın ve planlama yapın. İnternet üzerinden gezinip firma ararken mutlaka Adana evden eve taşıma hizmetimizi inceleyin sunduğumuz olanak ve imkanlara göz atın.Taşıyacağınız eşyaları gruplandırın ve bir liste çıkarın. İşinize yaramayacak eşyalardan bir an önce kurtulun taşınırken onlardan kurtulmak sizin için daha kolay olacaktır. Detaylı araştırmalarınızdan sonra hangi firmayla anlaşacağınıza karar verin firmamızla da iletişime geçebilirsiniz.Tamamen kaliteli bir hizmet istiyorsanız hangi hizmet türünü seçeceğinize karar verin.  Firmamız paketleme hizmeti de sunmaktadır kendiniz mi yoksa firmamızın mı paketleyeceğine önceden karar verip bizle iletişime geçebilirsiniz.

Dikkatli olmanız gereken bir diğer konu ise nakliye hizmetleri sunan firmaların bir çoğunda eşyaların asıl sahibinin paketlemiş olduğu taşıma ürünlerine gelebilecek herhangi bir zarardan firmanın sorumlu olmadığı yazıyor.Kendiniz paketleme düşünüyorsanız bu maddeyi mutlaka göz önünde bulundurmanız gerekecektir.   Kendiniz paketleme yapmayı düşünüyorsanız koli kısmını kendinizin diğer beyaz eşyaları ve ağır eşyaları adana evden eve taşıma firmamıza bırakmanız gerekecektir. Her bir odanın kolilerini ayrı ayrı yerleştirmeye özen gösterin. Bu kolilere yeni evinizde hemen ihtiyaç duyabilecek eşyaları yerleştirin.Kolilerinizi doldururken kendinize bir ağırlık limiti belirleyin. Paketlerinizi kapatırken iyice bantlamış ve açılmayacaklarına emin olun.  Paketleme işlerinize çaydanlık türü hassas mutfak eşyalarınızdan başlamayın eğer bu tür eşyalardan başlarsanız onlara zarar verebilirsiniz.Gelen kolileri odada kolaylıkla  ulaşabileceğiniz yerlere yerleştirmelisiniz.  Eğer bu konularda daha fazla bilgi almak ve nakliyat işlerinizle ilgili adana evden eve taşıma firmamızdan  danışmak istemek  ve bilgi almak isterseniz mutlaka bize ulaşmalısınız.

 

 

Herkesi Şaşırtan Sahil Görüntüsü!

 • 12.3.2018 14:57:58
 • 0 Yorum
 • 958

İngiltere'de gerçekleşen olayda denzin sonhalive sıcaklığın düşmesiyle oluşan görüntü herkesi şaşkına çevirdi.

Kar yağışının da etkisyle şiddetli bir kar fırtınasından sonra olan oldu. Kent, Norfolk ve Yorkshire kıyılarına vuran on binlerce ölü deniz canlısı görenleri korkuttu.


Şehrin komşularından edindiğimiz bilgilere göre gördükleri manzara bir hayli korkunç ve üzücüydü "Binlerce ölü denizyıldızının yanında yengeçler, denizkestaneleri, ıstakozlar ve balıklar var. Denizyıldızlarının çoğu ölüydü ancak ıstakozlar ve bazı yengeçler canlıydı. Elimizden geldiğince kurtarmaya çalıştık. Sahildeki görüntü şok edici ve üzücüydü" diye konuştu.

Uzmanlardan gelen açıklamalara göre olayın nedeninin tamamiyle sıcaklık düşülerinden kaynaklandığı söyleniyor.

İngiltere merkezli Wildlife Trusts vahşi yaşam derneğinin Yorkshire yetkilisi Bex Lynam, olayın düşük hava sıcaklarından kaynaklandığını kaydetti.Bir önceki haftalarda oluşan haa şartlarından ötürü sıcaklıkların düşüklük göstermesiyle canlılarında bundan etkilendiği öne sürülüyor ve açıklama şöyle devam ediyor: "Bu onları korunmasız yapıyor. Büyük dalgalar, onları karaya sürüklüyor" dedi.Bu yüzden denizde ölen canlılar kıyıya vurdu.

İnsan Elleri Ortaya Çıktı!

 • 12.3.2018 14:58:40
 • 0 Yorum
 • 938

Rusya'nın Sibirya bölgesindeki bir nehrin kenarında bulunan çantanın içinden 54 adet insan eli çıktı. Bulanları bir hayli şaırtan görüntü hakkında polisten yorum beklendi fakat henüz bir yorum gelmedi.
Olayın çevreside detaylı bir şekilde araştırıldı fakat olayla ilgili hiç bir şey bulunamadı.

Bir nehrin kıyısında bulunan ellerin sırrı ile ilgili bir kaç teori ortaya atıldı ancak polis bunları doğrulamış değil.Avlamacılık merkezi olarak bilinen yerde genelde balık tutuluyor fakat poliste olayla ilgili farklı bir kanıt bulmuş değil.
Ortaya bir çok teori atıldı henüz kimse net birşey söylemiyor.

Eller ile ilgili teorilerden biri hırsızlık sonucu kesildikleri olurken diğeri ise hastanedeki ölü bedenlerden kesildikleri yönünde. Başka bir iddia ise ceetlerden vücut parçaları çalan hırsızların, vücutların kime ait olduğunun tespit edilmesini önlemek için elleri kestiği yönünde.
Ortaya atılan ellerin yanlarında hastahaneye ait ekipmanlarda bulundu.Bulunan sağlık malzemeleriyle bir bağlantı kuruldu.
Yine bulunan kalıntılar arasında çok sayıda sağlık bandajları ameliyat malzemeleri gibi eşyalrın olması dikkatleri çekmeye yetti. 

Yeni Kartlar Yolda!

 • 13.3.2018 22:37:15
 • 0 Yorum
 • 940

Canvas yeni flaş kartlarıyla geliyor.Bu kartların birden çok özelliği olacağı şimdiden duyuruldu.

Tamamiyle sevenlerine özel yapılmış bu  kartların üç farklı özelliği mevcut select,react,go özellikleri.
Kullanıcılar kendilerine en uygun kartı seçebiliyor esnekliği önemseyenler yüksek hafıza ve kaliteyi önemseyenler yada güvenliği önemseyenlerin ihtiyacına göre farklı katagorilerde karşımıza çıkabiliyor.

Bu serinin içerisine bakacak  olursak;

Select serisi için tüm özellikler

Kullaıclarına güvenllik açısıdan bir hayli kolaylık sağlayan bu  seri onlara iyi bir deneyim yaşatabilmek  için akıllı telefonlardan tabletlere tabbetlerden hd kameralara kadar  pek çok üründe yüksek kaliteli hafıza sağlayabilir.
80MB/s okumaya varan Class 10 UHS-I hızları.
SD için 128GB ve microSD için 256GB’a varan kapasite.
Go  serisi için tüm özellikler 

İsminden de anlaşılabileceği gibi dinamik çekimler yapabilen  ve adrenalini  seven insanların tercih ettiği bir diğer seri olup haraketi fotoğraflar ve videolar için biçilmiş kaftan diyebiliriz.
90MB/s okuma, 45MB/s yazmaya varan Class 10 UHS-I U3 hızları.
SD için 512GB ve microSD için 128GB’a varan kapasite.

React serisi için tüm özellikler

Hızlandırılmış gücü ile daha iyi  hizmet verebilmesi açısından tümm özellileri iyileştirilerek seri fotolar elde etmeyi amaçlıyor.
100MB/s okuma, 80MB/s yazmaya varan Class 10 UHS-I U3 hızları.
SD için 256GB ve microSD için 128GB’a varan kapasite.

İhracat Oyun Yarışması

 • 13.3.2018 22:39:20
 • 0 Yorum
 • 1040

(İYTE) öğrencileri, Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından düzenlenen ve konusu ihracat  olan yarışma için mmüdacele etti.
Yarışma başvuruları ekip olarak alındı  ve  projler bir  ekip olarak sunuldu bir çok bölümden öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.
Bu  sektörü sevidrebilmeleri adına onlardan güzel vakit geçirebilecekleri oyunlarda  istendi.

Yarışma sonunda Numan Can İpekçi, Faruk Burak Gürel ve Sadık Anıl Atılğan'dan oluşan "Bi'şey Kalmadı Ki" ekibinin "Teyyare" isimli oyunu birinci seçildi.Yarışma  kordinatörü yaptığı açıklamada gençlerin ihracat konusunda bilinçlenmesi ve sevdirilmesi amacıyla bu  yarışmanın düzenlendiğini belirtmmek istedi.

Askeriyede Yeni Yazılımlar Yolda!

 • 14.3.2018 18:07:57
 • 0 Yorum
 • 830

Güvenlik ve siber uygulamalara bir hayli önem veren Tsk yeni bir yazılım projesi için düğmeye bastı.

Türkiye, milli ve yerli silahların ardından, savunma alanında yazılım çalışmasını da tamamlama noktasına geldi.Kullanılacak bilişim sistemlerinde yeni yazılımlar siber düyaya hızlı bir adım atabilmek adına yeni oluşumları beraberinde getirecek.  Milli yazılımlar haziran sonuna kadar tamamlanacak.
Artık tamamen bir merkez bağlı olunack ve sadece oradan mücadelelere devam edilecek.

TSK bir yandan yurt içi ve yurt dışındaki terör unsurlarına karşı mücadele verirken diğer yandan kendisine yönelik siber tehditlerle de mücadeyi sürdürüyor. TSK Siber Savunma Merkezi Projesi'yle tüm birimlerin siber güvenliğine ilişkin faaliyetlerin tek merkezden yürütülecek.

Hazırlanan 'Siber Savunma Harekat Merkezi' TSK'nın kullanımına sunuldu. Merkez, siber tehditlerle 'yerli' mücadele edecek.Yapılan planlamada haziran ayı sonlarına doğru projenin hayata geçirileceği söyleniyor.

3d'ler Ev Tasarlamaya Başladı!

 • 14.3.2018 18:09:52
 • 0 Yorum
 • 1014

Günlük olarak düşük maliyetler ile evler tasarlanmaya başlayacak olan icon firması ilk denemsinde başarılı oldu.

1,2 milyar insanın gittikçe büyüyen barınma sorununa çare arayan Teksas merkezli teknoloji girişimi sürdürülebilir ve uygun fiyatlı bir çözüm gelişitirdi. Devasa bir evin tasarımı yaklaşık 8 ile 12 saat arasında tamalanabiliyor.Bu yönüyle 3d yazıcılar bir hayli ilgileri üzerine toplamaya başladı bile.

İlk etapta büyük bir mahalle kurulması düşünüyor ve mahallenin yaklaşık yüze yakın evi olacak.
100 evden oluşan ilk 3D çıkışlı mahalle gelecek yıl El Salvador'da inşa edilecek.Bu da ucuz yollu ev sahibi olamk isteyenlerin yüzünü güldürecek.
Yayınladıkları videoda yaptıkları işi tamamiyle nasıl gerçekleştirebileceklerini planlıyorlar.Bu yüzden bundan sonraki aşamalarda nelerii baz alacaklaronı da göz önünde buunudruyorlar ilk etapta evlerin salon mutfak ve banyo kısımları mevcut bulunuyor.

Sürücüsüz 190 Km Başarısı!

 • 15.3.2018 18:11:17
 • 0 Yorum
 • 1015

Otomotiv sektörü günden güne daha iyiye gidiyor son günlerde Kore'de denenen sürüş denemesi gayet başarılı oldu.
Otomobil sektörü tüm dünyada yakıttan motora teknolojiden hıza kadar her yıl yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Elektrikli ve hibrit otolar artık hayatımıza iyice yerleşirken teknolojide de sınır tanınmıyor. Gelecek yıllarda bu teknolojiler hızla yayılarak otomobil kullanımında en üst seviyelere çıkılacak gibi duruyor. 


Hyundai NEXO, kendi kendine 190 km yol yaparak dünyada bir ilke imza attı. Hyundai, yeni hidrojen yakıt hücreli SUV modeli NEXO Fuel Cell ile en uzun mesafeli otonom sürüş denemelerini gerçekleştirdi merkezden başlayarak sürücüsüz bir hayli yol katetmeyi başarabildi.Araba kış olipiyatlarına ücretsiz bir şekilde gidebilmeyi başarabildi. Bu araç 2018 itibariyle kış olimpiyatlarını ziyarete gelenler tarafından deneyimlenme imkanı bulabilecek.Pek çok kişi denemeye başladı bile.

Sinem Özdemir

Tüm Dünyaya İnternet Sağlayacak Muhteşem Uygulama!

 • 15.3.2018 18:14:40
 • 0 Yorum
 • 932

SpaceX'in CEO'su Elon Musk,yapacağı farklı uyduları yoluyla herkesin internet kullanabilecek ve internet sağlanabilecek hale geleceğini açıkladı.

Geçtiğimiz haftalarda dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy'i mükemmel bir şekilde uzaya gönderen teslanın mücidi  Elon Musk'ın sıradaki hedefi dünyanın her yerine internet hizmeti var etmek.

Planladığı ve gerçekleştirmek istediği proje dahilinde uydularını hazırlayarak kullanıcılara en iyi hizmeti sunabilmek adına artık herkesin interneti  olacağını söylüyor.

Şirket, İspanya Savunma Bakanlığı tarafından finanse edilen Paz adlı uyduyu göndereceği Falcon 9 roketiyle beraber, iki adet deneysel geniş bant uydusunu da uzaya taşıyacak. Bundan yaklaşık on yıl gibi bir zaman sonrasında hayatımızdaki bir çok şeyin kolaylaşacağını ön görüyor. Göndereceği uydular insanlığa hizmet verecek büyük bir buluş olacak.

Sinem Özdemir

Rakamlara Göre İnternet Alışverişimiz Bir Hayli Yüksek!

 • 16.3.2018 17:06:36
 • 0 Yorum
 • 1058

BKM verilerine göre, Şubat ayında internetten 8,5 milyar lira tutarında kartlı ödeme gerçekleşti.

Veriler dahilindeki rakamlara göre dijital dünyada b,r hayli alışveriş yapılmış ve sanal kartların kullanımı oldukça fazla. BKM'den yapılan açıklamada, ocakta internet üzerinden günlük ortalama 1.09 milyon adet kartlı ödeme yapılırken, şubatta bu sayının 1.1 milyon olduğu kaydedildi. 
Kullanıcıların kredi kartı kullanarak yaptıkları alışverişlerin bir hayli yükselerek yaklaşık yüzde yedi yüzde sekizlik oranda artma olduğu vurgulandı. 

Bilgilere göre, şubat ayı sonunda kullanımda 62,9 milyon adet kredi kartı ve 133,7 milyon adet banka kartı bulunuyor. 
Banka kartlarıyla e ticaret ve dijital dünyada yapılan alışverişin bir hayli yüksek olduğunu ve yaklaşık olarak yüzde kırk civarında bir artışa tabi olduğu söylendi.
BKM verilerine göre, banka kartları ve kredi kartları ile şubat ayında toplam 55,3 milyar TL'lik ödeme yapıldı. Kırkdokuz elli milyar civarı genelde kredi kartı kullanıldığı kalan  kullanımların ise banka kartı ağırlıklı olduğu söylendi yani yedi-sekiz bin civarı bir rakam.

Büyüme oranları incelendiğinde banka kartı ile ödemelerde önceki yılın aynı dönemine göre büyüme oranı yüzde 40 olurken, kredi kartı ile ödemelerde ise bu oran yüzde 16 olarak gerçekleşti.

Yine edindiğimiz diğer bilgiler göre internete ödenen harcamalarda ciddi bir büyüme var.

Sinem Özdemir

Raylı Sistem Müjdesi!

 • 16.3.2018 17:07:35
 • 0 Yorum
 • 847

Ulaştırma Bakanı Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde raylı sistem yapacaklarını belirterek "Proje bitmek üzere. Yakın da onun da ihalesini başlatacağız" dedi.
Özellikle marmaray projesinin istanbulda yaşamını sürdürmekte olan bir çok vatandaşımıza her yönden kolaylık sağlamış olduğunu belirtti.

Bakan Arslan, Marmaray'ın İstanbulluların hayatını kolaylaştırdığını belirterek, "Bu sene sonunda Gebze'den Halkalı'ya Marmaray araçlarıyla 77 kilometreyi kesintisiz hale getireceğiz. Bununla da yetinmeyip yaptığımız üçüncü köprü olan orta koridorun karayolu anlamında önemli bir tamamlayıcısı olan yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde bir de raylı sistem yapacağız. Proje bitmek üzere. Yakın da onun da ihalesini başlatacağız." ifadelerini kullandı.

Ulaştırma sistemleri ile ilgili bir den çok proje üzerinde çalıştıklarını ve bir an önce hayata geçirmek üzere olduklarını da belirtti.
İstanbulda taşımacılık ve ulaştırma alanında ulaşımın kalbi olacak bir paroje olacak dedi.

 

Hava Durumu Nasıl Değişiyor?

 • 17.3.2018 11:00:38
 • 0 Yorum
 • 896

Ülke genelinde orta derecede sıaklıkların hakim olacağı söyleniyor.Piknik yapamak isteyenler için bu hafta ideal.


Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hafta sonu hava sıcaklığının 2 ila 6 derece artacağı, mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Yağışlar özellikle marmara bölgesinde etkisini gösterecek.

 

Hafta sonu ise sıcaklığın düşeceği yağışın geleceği tahmin ediliyor.Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, Kıyı Ege'de güney ve güneydoğu yönlerden hafif zamanla orta kuvvette, Marmara, Ege ve akşam saatlerinden itibaren Batı Karadeniz'de kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor.
Meterolojiden alınan bilgiler doğrutusunda marmara istanbul bölgesinde güneşli havalar yerini yağışa bırakacak.

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 18

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 20

Bursa: Parçalı ve az bulutlu 26

İzmir: Az bulutlu ve açık 24

Adana: Az bulutlu ve açık 22

Büyük şehirlerimizde genel havalar bu şekilde gerçekleşecek.

Ankara'da 70 milyon dolarlık nükleer operasyon!

 • 19.3.2018 21:10:41
 • 0 Yorum
 • 852

Ankara'da 70 milyon dolarlık nükleer operasyon!

Ankara'da nükleer madde operasyonu düzenlendi. Operasyon sonucunda 77 milyon dolar değerinde Koliforniyum maddesi ele geçirilirken 4 kişi ise gözaltına alındı.

Pursaklar'da durdurulan bir araç ile yapılan aramalar sonucunda değerinin 77 milyon doların üzerinde olabileceği kaydedilen kaliforniyum maddesi ele geçirildi.

Öte yandan operasyon souncunda 4 kişi ise gözaltına alınırken, şebeke üyelerin sorgusu aşamasında 83 milyon dolara anlaşma sağladıkları kaydedildi.

Maddenin, ne şekilde nasıl getirildiği ile alakalı sorgulamalar devam ediyor.

Kaliforniyum maddesi nedir?

Kaliforniyum maddesi dünyadaki en pahalı maddelerden birisi olarak biliniyor. Kaliforniyum özellikle nükleer silahlarda ve atom enerjisi alanındada kullanılan nadir bir madde olarak biliniyor. Kaliforniyum maddesinin gramının 4 milyon dolar olduğu iddia ediliyor.

Suudi Arabistan'da Çarşaf zorunluluğuğu Kalktı!

 • 19.3.2018 21:27:23
 • 0 Yorum
 • 1543

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, ülkesi için kadın hakları konusunda devrim niteliğinde bugün bir açıklama yaptı. Salman, kadınların 'saygılı ve uygun' giyinmeleri durumunda 'çarşaf giyme' zorunda kalmayacaklarını söyledi. Salman'ın açıklaması ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesinden hemen önce geldi. Suudi Arabistan'da kısa süre önce üst düzey bir din görevlisi, kadınların uygun giyinmesinin şart olduğunu ancak çarşaf gibi bir zorunluluğun bulunmadığını söylemişti.

Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Selman daha önce ülkesinin 'Ilımlı İslam'a geçiş yapacağına yönelik açıklamalarda bulunmuştu.

ÇiftlikBank'nın Zor Durumda Bıraktığı İnsanlara İyi Haber Geldi!

 • 20.3.2018 15:47:49
 • 0 Yorum
 • 895

Meclis grup toplanrtısında bu konuya dair açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlundan gelen açıklama bir çok insanın yüzünü güldürmeye yetti.
"Paranızı rahat alabilirsiniz. Ama o tosundan değil, parayı BDDK'dan alabilirsiniz. Dava açmanız lazım" yorumunda bulundu.
Hukuksal olarak nasıl bir yol izleneceğinden bahseden kılıçdaroğlu paranın BDDK'dan alınacağı konusunda insanlara tavsiyelerde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.Bir çok insanın şikayet ederek paralarını faiziyle geri alabilceklerini söyledi.

Madur insanlar için yaptığı konuşmada "BDDK'ya dava açarak paralarınızı alabilirsiniz" gibi açıklamalarda bulunuu CHP lideri, "Görev BDDK'nın. Adam bankayı unvan olarak kullanmış. Devletin kurumu görüyor. Davayı açarsın, bu kanunu (BDDK Kanunu 150. madde) gerekçe gösterirsin. Ver mahkemeye faiziyle beraber paranı alırsın" dgibi söleriyle madurların paralarını hukuksal yolara başvurarak alabilceklerini ve bunu çok zor olmadığını vurguladı.Bu haberden sonra bir çokinsanın maduriyetlerini gidermek adına mahkemenin yolunu tutacakları konuşuluyor.

Sinem Özdemir

En Fazla Zam Tereyağına Geldi!

 • 20.3.2018 15:50:20
 • 0 Yorum
 • 965

6 ay önce fiyatı 20-25 TL'den satılan tereyağının kilosu bugünlerde 40-50 TL'den satılırken gıda ürünleri arasında fiyatı en fazla yükselen ürün oldu.
Habere göre bir çok esnaf tereyağı satışlarında en fazla sıçraışın bu sene olduğunu ve kısa bir süre içerisinde zam oranının bir hayli fazlalaştığını da açıklamış oldu.
Uzun yıllardır esnaflık yaptığını fakat sattığı yiyecekler arasında en fazla zammı alan ürünün tereyağı olduğunu vurguladı. 

Türkiyede havancılık ve besiciliğin bir hayli azalış gösterdiğini de belirterek "Meslek hayatım boyunca, tereyağın fiyatının 6 aylık bir sürede fiyatını ikiye katladığına ilk kez tanık oluyorum. Altı ay önce kilosunu 20-25 TL'ye sattığımız tereyağını şimdilerde 40 TL'ye satıyoruz. Yani bu tamamen taleplerin yükselmiş olmasının bir sonucu bu yüzden insanların istekleri arttıkça da bize gelme fiyatlar bir hayli yükseliyor.Tereyağı fazla gelmediğinden fiyatı da ister istemez yükselmiş oluyor. Bundan yıllara öncesinde köylerde satıcılık bir hayli fazlaydı fakat şu an baktığımızda ne yazıkki böyle bir üretim söz konusu değil. Şimdi ise besicilik azaldığından artık köylerde tereyağı yapan sayısı çok azaldı. Bu konuda insanların bilnçlendirilmesi şart yoksa ilerleyen dönemlerde bulabilmemiz bir hayli zor gibi görünüyor" dedi.

Sinem Özdemir
 

Manzara Görenleri Şaşkına Çevirdi!Kokoreç ve Sucuk Bulundu!

 • 21.3.2018 15:50:19
 • 0 Yorum
 • 929

Yuvacık Barajı'na dökülen Serindere'ye atılmış halde yüzlerce kilo sucuk ve kokoreç bulundu.Bunu üzerine yapılan analizlerde atan firmanın daha öncede at etinden sucuk ürettiklerine dair vukaatli oldukları ortaya atıldı.
Ayrıca ürünlerin tarihinin geçtiği ve insan sağlığına zaralı olabilecekleri düşünülüyor.

Derenin içerisinde yüzlerce hatta binlerce suçuk ve kokoreç olduğu ortaya atıldı.

İki bölge arasına dökülen derede vatandaşlar tarafından çekilen fotolarda uzun bir süre atıldığı ve aşırı sağlıksız göründüğü gerekçeleriyle ilgili yerlere başvuruldu.
Vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye Kartepe jandarması ve Kartepe Belediyesi zabıtası geldi. Gelen ekipler tarafından gerekli çaışmalar başlatıldı.

 

Devlet Bahçeli Kendisiyle İlgili Yazılmış Olan Tüm Kitapları Toplatıyor!

 • 21.3.2018 15:51:30
 • 0 Yorum
 • 982

Sabahattin Önkibar'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi konu alan "Devlet Bahçeli ve Ülkücüler Hakkında Her Şey" kitabın dağıtımın durdurulmasına kara verildi.Ayrıca daha önce dağıtılmış olan tüm kitaplarında bir an önce topalnması amacıyla çalışmalar başlatıldı.

Yapılan açıklamalarda kişilik haklarının ihlal edildiği gerekçeside ortaya atıldı.


Mhp Genel Başkanının Avukatının yaptığı açıklamalarda kişilik haklarını tamamiyle ihlal ettiği ve yalan yanlış açıklamalarda bulunulduğunu yanlış yansıtlamaları içerisinde barındırdığı söyleyerek hukuksal süreci başlatacaklarını açıkladı. Kitabın dağıtımının durdurulması ve dağıtılanların toplatılması talebi ile açılan dava Ankara 15. Asliye Hukuk Mahkemesince karara bağlandı. Mahkeme, "Devlet Bahçeli ve Ülkücüler Hakkında Her Şey" isimli kitabın dağıtımının durdurulması ve dağıtılanların toplatılması kararını verdi.Mahkeme kararı sonrasında gerekli işlemler başlatıldı.

Sinem Özdemir

İşbaşı Eğitimlerinde Annelere Destek!

 • 22.3.2018 17:57:29
 • 0 Yorum
 • 867

Kurslara katılan annelere çocuk başına 400 tl ödeme yapılacak.

Ülkemiz kadınlarına destek sağlayarak çalışma oranlarının artacağı belirtilirken  Bakan Sarıeroğlu,

 

"Biz son 15 yılda bütün politikalarımızın odağına kadını koymuş durumdayız. Kadınlarımızın hayatın her alanında güçlendirilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Geldiğimiz bu rakamlar bu güçlü çalışmaların sonucudur. İşsizlik oranlarında çok güçlü düşüşlerimiz var. Kadınların işgücüne katılım oranlarıyla ilgili 1.3 puanlık bir artış var. Hedefimiz 2023'te yüzde 41 kadın işgücüne katılım oranına ulaşmak. Bu kapsamda her türlü mevzuatımızı yenilemiş ve çok ileri seviyelere taşımış durumdayız" diyerek yapılacak çalışmaların sinyalini verdi.
Dünya standarlarında bir çok ülkede işbaşı eğitimleri konusunda öncü olduğumuz da belirten bakanımız annelerin çalışma hayatına atılamsına destek olacaklarını ve düzenli olarak aylık çocuk başına 400 tl bakım parası verileceğini belirterek bu konuda çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğinide vurgulamış oldu.

 

Sinem Özdemir

En Önemli Teknoloji Mağazalarından Bimeks İnternet Sitesini Kiralıyor!

 • 22.3.2018 18:00:06
 • 0 Yorum
 • 1040

Bimeks'ten KAP'a yapılan açıklamaya göre, www.bimeks.com.tr, CB Dijital Yatırım ve Ticaret şirketi tarafından kiralandı.Uzun bir süredir ekonomik bir çöküş yaşadıkları için mağazalarının kapatılacağı da konuşuluyordu.

Geçtiğimiz zamanlarda yaşamış olduğu ekonomik krizi bir türlü atlatamayan ve iflas edeceği söylenilen mağaza bir süredir aktif olarak kullanmadığı internet sitesini kiralama kararı aldı.

Bimeks mağazaları yaptığı resmi açıklamada şirketin sitesini kiralamış olduklarını açık bir ifadeyle belirtti.

"Şirketimizin sahibi olduğu ve bir süredir inaktif durumda olan www.bimeks.com.tr web sitesini kiralamak için, CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd. Şti tarafından şirketimize yapılan teklif ve görüşmeler sonucunda, anılan firma ile bir "Marka Lisans Kiralama ve Web Sitesi Kullandırma Sözleşmesi" imzalanmıştır. Böylelikle, Bimeks olarak, web sitesi üzerinden bir kiralama geliri elde edilmesi hedeflenmektedir. Anlaşmaya göre, web sitesinden alışveriş yapacak olan müşteriler doğrudan ve sadece, kiracı olarak web sitesini işleten CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd.Şti şirketi ile muhatap olacaklardır. Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş.'nin, web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerle ve ürün tedarikleriyle ilgili herhangi bir hak ve yükümlülüğü olmayacaktır." dedi.

Bu açıklamadan sonra aktif olarak bir süre kullanılmayan sitenin başka bir siteye kirlanmış olduğu haberi de doğrulanmış oldu.

Sinem Özdemir

Yeni Yasa Geliyor!Ekmek ve İçki Bir Arada Satın Alınamayacak!

 • 23.3.2018 18:34:44
 • 0 Yorum
 • 920

Bursa belediye başkanı bu konuda vatandaşlarından çok şikayet aldıklarını ve iki ürünün yan yana satılmayacağını vurguladı.


Özellikle vatandaşlar bakkal ve diğer marketlerde yanyana konulmasından dahi rahatsızlar.Şehrin bir çok yeri denetime açılarak bunlarla ilgili çalışalar düzenlediklerini ve yönetmeliklerin yazılıp b,r an önce tasarlanacaklarını da belirtmiş oldular. Başkan Aktaş,

 

"Bunun üzerine BESAŞ, tarihi hatırlatarak geçtiğimiz günlerde çağrıda bulundu. Bursa genelinde 190 bayi, 260 bakkal ve market olmak üzere toplam 450 noktada BESAŞ ekmeği ve mamulleri satışı yapılıyor. 200 binden fazla ekmek satıyoruz. Bu konu ise sadece 13 noktayı bağlıyor. Bu noktalarda ise toplam 1300 ekmek satılıyor. Bu arada bir büyük markette hem alkol hem de ekmek satılıyor. Bu yüzden bunlarla ilgili iptal söz konusu değil. Alkol kullanılmasına veya kullanılmamasına saygı duyuyoruz. Ancak ekmek gibi temel bir besin maddesi, özellikle anne ve babalar tarafından çocuklara aldırılıyor. Vatandaştan gelen siteme kayıtsız kalamazdık" açıklamalarında bulunarak çevre halkının istekleri doğrultusunda titiz bir çalışma gerçekleştireceklerini de belirtmiş oldu.


Verilen karardan insanlardan herhangi  bir tepki almadıklarını ve insanların bu durumdan hoşnut olduklarını söyleyerek hiç kimsenin ve toplumun yaşam tarzına müdahalede bulunmadıklarını insanların tercihlerini kendilerine bıraktıklarını da belirtmiş oldu.Gençlerin tamamen alkolden uzak tutulmasına yönelik ve toplum yararına bir çalışma olduğunu belirtti.Ayrıca topluma bir çok yönden yaralı bir ugulama olacağını genç ve çocuklarımıza da iyi örnek olacağını sağlık açısından önemli olduğunu söyledi.

Sinem Özdemir

İki Şehir Arası İki Buçuk Saat Olacak!

 • 23.3.2018 18:37:43
 • 0 Yorum
 • 1012

Ankara-Sivas arasındaki seyahat süresini 2 saate düşürecek yüksek hızlı tren projesinde üst yapı çalışmalarına başlanıyor.

Güzel bir tören ile ilk açılış gerçekleştirilmiş olacak.25 mart günü yapılan ilk raylı sistem ayarlanmış olacak.

İşletmeye açılan bin 213 kilometre yüksek hızlı demiryolunun yanı sıra Ankara-Sivas ve Ankara-İzmir hatlarının inşasının da sürdüğü belirtilen açıklamaya göre, Küçük Asya ile İpek yolu güzergahındaki Asya ülkelerini birleştiren demiryolu koridorunun önemli akslarından birisi olan Ankara-Sivas YHT Projesi'nde üstyapı çalışmalarına geçilecek.

Yolcuların bir hayli memnun kalacağı sistem saatte yaklaşık 250 metreye kadar yol alabilecek.Yaklaşık aralarında 450 km olan iki şehir arası tahmini süre iki saate inmiş olacak.Ankara-Sivas arası raylı sitemde en iyi konuma getirelebilcek.Hem ekonomik açıdan daha uygun hemde yolculara zaman kazandıracak bir sitem için ilk çalışmalara başlanmış durumda.

Sinem Özdemir

Domates İhracatında 4 Şirkete Daha Geldi!

 • 24.3.2018 12:22:16
 • 0 Yorum
 • 915

Rusya,Türkiye'den dört şirketin daha 23 Mart`tan itibaren ülkeye domates ihraç etmesine izin verdi.

Bu izinden sonra ihracat sektöründe Türkiye'de dahil olmak üzere birden çok ülkeye ihracat izini verilmiş oldu yani toplamda 12 ülkeye ihracat izini verildi. 
Ekomomik faaliyetler ve domates ihracatı sınır boylarında yaşanan uçak krizi sonrasında anlaşmazlık yaşanmış ve belli ir süre kapanmıştı.
Rus uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye'den domates ithalatına yasak getiren Rusya yönetimi, 1 Kasım 2017'den itibaren Türk domatesine kapıları yeniden açmıştı. 
Böylellikle ekonomik ilişkiler tatlıya bağlanmış ve yaşanan limoni durumlar sona ermişti.Umarım ülkemiz içinde bu haber gayet iyi olur.Ekonomimziin kalkınmasını hızlandırır.

Sinem özdemir

Ruhunuzu Arındıracak Yoga ve Meditasyon Önerileri..

 • 26.3.2018 17:43:22
 • 0 Yorum
 • 945

Bizim sağlıksız beslenmemiz yediğimiz yiyeceklerin kalitesine dikkat etmememiz bizi bir çok açıdan etkileyebiliyor.Özellikle beynimizin zevk noktalarını harakete geçirmekte zorlanabiliyor.

Stresli yaşamlar sürüyoruz ve stres, sıklıkla hem kilo almamıza hem de anksiyeteye yol açıyor.Bu yüzden sizlere bir kaç öneri ie hem daha sağlıklı beslenmek hemde yoga teknikleriyle ruhunuzu arındırabilmek adına bir kaç seçenek sunacağım.

 

Tatlı gıdalar sadece bir süreliğine sizi mutlu edecektir.
Şekerli ve yağlı besinler her ne kadar kendimizi iyi hissetmemizi sağlasa da, bu etki son derece kısa sürer. Ayrıca bu gıdaların tüketilmesi genel sağlık durumunun bozulmasına ve kilo almaya neden olabilir. Bu nedenle stresle başa çıkmak üzere başka yöntemlere ihtiyacımız var: Mesela ben stresli dönemlerimle yoga ve meditasyona başvuruyorum.


Stresli dönemlerinizde daha çabuk rahatlayabilmeniz açısından sizlere bir kaç tavsiyede bulunacağız.
 Yoga ve meditasyon elbette yeni konseptler değil, ancak adaptasyon yeteneğinizi desteklemek, zihninizi yatıştırmak ve aynı zamanda stresli anlarda abur cuburdan medet ummanın beraberinde getirebileceği dezavantajlardan kaçınmak için mükemmel yöntemler. İlk çağlardan itibaren ize insanlar bu yöntemleri kullanrak daha sağlıklı ve stresten uzak bir yaşam için kendilerine gelmişler.
Yogayla esneme, meditasyonla dinginlik

 

 

- Eğer ruhunuzu dinlendirmek adına meditasyon yada yogadan faydalanacaksanız öncelikle bunu daha sessiz sakin kendi içinizde çekilebileceğiniz halde halletmeye çalışın. 
- Yoga matı, zil veya battaniye gibi özel bir ekipmana ihtiyaç duyduğunuzu düşünmeyin çünkü her yerde meditasyon yapabilirsiniz. Aslında etrafınızdaki eşya kalabalığını en aza indirmenizde fayda var.
- Rahat hissettiğiniz bir yerde oturmayı ya da uzanmayı deneyin. Tabi kulaklık takmak yada gözünüzün açık olup olmaması sizin tercihiniz.

- Diyaframdan veya burundan nefes almak gibi özel bir stilde nefes almaya başlamak için kendinizi zorlamayın. Kendinizi en rahat hissedebilceğiniz pozisyonda sağlıklı nefes tekniklerimizi uygulayın
-Tüm oksijenin vücudnuza adeta bir ahenkle yayılarak sizi huzurlu hissetirmesini sağlayın.

Sinem Özdemir

Artık Ambulanslar Kaza anında Otomatik Çağrılabilcek Nasıl Mı Peki?

 • 26.3.2018 17:45:02
 • 0 Yorum
 • 943

AB'de alınan karara göre, araçlara acil durumda ambulansı otomatik olarak arayacak sistemler entegre edilecek.
Avrupa Birliği'nde (AB) 31 Mart itibariyle bütün yeni araçlarda acil durumlarda otomatik arama yapacak yardım sistemleri yer alacak.

Bir sistem tasarlanacak buna ecall uygulamsı de deniliyor ve daha sonra hemen hemen tüm araçlardaister ticeri ister büyük vasıta araçları olsun hepsinde bu uygulama zorunlu hale getirilecek.

Herhangi bir kaza durumda araçtaki bu siste ile otomatik arama gerçeleşerek olay mahaline ambulans geleebilcek.
Eğer kaza anında sürücünün konuşacak durumu yok ise en yakın hasten yada acil merkez yer bildiriminde bulunarak kaza yerine hılı bir şekilde gelmesi planlanıyor.

Sinem Özdemir

GetContact hesap silmek için yapmanız gerekenler!!

 • 27.3.2018 20:02:21
 • 0 Yorum
 • 959

İşte GetContact hesap silmek için yapmanız gerekenler!

Çok basit olan GetContact numara silme işlemi için sisteme eklenmiş olan Unlist özelliğini kullanıcaz. Bunun için ilk olarak uygulama içerisinden hesabınızı silmeniz gerekiyor. Bunu yapmazssanız 2. Adıma geçemeyiz

 

1. Yapılacak: Uygulama içerisinde yer alan ayarlar sekmesine girin.

 

2. Yapılacak: GetContact Hakkında sekmesine giriş yapmanız gerekiyor.

 

3. Yapılacak: Hesap Ayarları sekmesine giriş yapın.

 

4. Yapılacak: Hesabı sil seçeneğini seçin.

 

Bu işlemlerden sonra GetContact hesabını silmiş bulunmaktayız. Ancak numara hala sistemde yer almaya devam ediyor. Numaranızı GetContact rehberden silme içinse Unlist ayarını yapıcaz.

 

1. Adım: GetContact Unlist sayfasını buraya tıklayarak açın.

 

2. Adım: Açılan sayfada ilgili boşluğa tel numaranızı yazın.

 

3. Adım: Unlist butonuna basarak işlemi tamamlayın. Kod gelecek

 

GetContact rehberden silme işleminizi kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İşlem 24 saat sürecek

Dünyanın En Uzun Hayvanı Zehirli Çıktı

 • 27.3.2018 20:22:10
 • 0 Yorum
 • 955

Dünyanın En Uzun Hayvanı Zehirli Çıktı

 

isveçli Bilim adamları, Dünyanın en uzun hayvanı  55 metrelik bantlı solucanın zehirli olduğunu ortaya çıkardı.

 

Uppsala Üniversitesi Prof. Dr. Ulf Göransson, devlet televizyonu SVT'ye yaptığı açıklamalarda, yaptıkları araştırmada İsveç'in batı kıyısındaki soğuk sularda yaşayan bantlı solucanların zehirli olduğunu tespit ettiklerini söyledi

 

İNSANLARI ETKİLEMEDİĞİ DİKKATLERDEN KAÇMIYOR

 

Zehrin insanlar için herhangi bir tehlike oluşturmadığını ifade eden Göransson, "Bantlı solucanın salgıladığı zehir, kabuklu böcekler ve kabuklu hayvanlarda çok daha etkili oluyor ve sinir sistemlerini çökertiyo. Solucanın bu zehri savunma için yoksa avlanmak için mi ürettiğini henüz bilmiyoruz." diye konuştu.

 

 

Benzin Fiyatlarına Zam!

 • 28.3.2018 15:58:06
 • 0 Yorum
 • 909

Benzinin litre fiyatına dün gece yarısından geçerli olmak üzere 12 kuruş zam yapıldı.
Büyük şehirlemizde yaklaşık  5,84 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,96 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 5,78 liradan 5,90 liraya, İzmir'de 5,80 liradan 5,92 liraya yükselecek.

Ekonomik nedenlerden dolayı en sonki zam 21 martta yapılmıştı.Şirketlerin yaptıkları toplantılar ve analizler doğrultusunda dağıtım oranlarına göre fiyatlarda değişiklikleri ortaya çıkaraken her şehir için fiyatlar değişiklik gösterebiliyor.Geçmiştiiğimizdönemlerde 15 kuruş zaman getirilmişti şimdi ise üzerine 12 kuruş daha eklenerek toplamda 27 kuruşluk zam getirilmiş oldu.

Sinem Özdemir

Mercedeslerin Elektirikli Versiyonları Türkiye'de!

 • 28.3.2018 16:02:22
 • 0 Yorum
 • 923

Bu yıl ülkemize getirliecek olan araçlarla sektörel pazarda yerini alamy başaracak marka Türkiye'ye 300 e yakın arabayla geliyor.
Yaklaşık bundan 4 sene sonrası için bir hayli büyük yatırımlar yapmayı planlıyor.Bu teknolojiyle araçlarının yaklaşık 2 katı kadar satılacağını da konuşuluyor.


Bu araçların pazarlara sunulmasının da ekonomiye bir hayli katkı sağlayacağı da konuşuluyor şirketin ceosunun yaptığı bir açıklamada bu iş için yatırım yaptıklarını satışların diğer yıllara oranla bir hayli artış göstereceğini söylediler. 

Yine yaptıkları diğer bi açıklamda ekonomik dalgalanmaların satışları kötü etkilediğini vurguladı ve şu açıklamayı yaptı, "Bu yıl 2017 ile benzer bir pazar bekliyoruz. Yılı 25 bin 500 adet ve üstüyle gene lider olarak tamamlamayı planlıyoruz" dedi. "2018 yılında elektrikli Smart ve GLC Plug-in Hibrit gibi özel modellerimizi Türkiye pazarına sunmaya başlayacağız" diye konuşan Bekdikhan,

"Geçen ay satışa sunulan S-Serisi'nin Coupe ve Cabriolet modellerini, mayıs ayında makyajlı CLS ve yeni A-Serisi, haziranda G-Serisi, ağustos ayında yenilenen C-Serisi Sedan, Coupe, Cabriolet ve Estate, ekim ayında dört kapılı 4Matic GT Coupe ve aralıkta da A Serisi Sedan takip edecek. Yenilenen modellerin yanı sıra bu yıl ilk kez yüzde 100 elektrikli ve hibrit otomobil gelecek" diyerek yaşanan gelişmeler ve üretim hakkında bilgi vermiş oldu.

Satışını yapmış oldukları arabalarda ön planda tutmuş oldukları ilkelerin başında tamamen kullanıcılarını memnun edebilmek olduğunu vurguladılar.
Şirket takımının Türkiye firmasında ortaya çıkarılan fikirlerin ise tüm Dünya'da büyük yankı uyandıracağını özellikle de Almanyada bu fikrin bir hayli sevileceğini duyurmuş oldu.

Sinem Özdemir

Google Mobil İndexleme Yapıyor!

 • 29.3.2018 18:25:27
 • 0 Yorum
 • 878

Sanal dünyanın en popüler arama motoru Google, 'mobil öncelikli' indekslemenin kullanıma girdiğini açıkladı.
Özellikle seo uzmanlarını çok yakından ilgilendiren bir konu yani seo dediğimiz optimasyon işlemlerine etkisi bir hayli büyük.
 
Son yıllarda mobile verdiği önemi artıran ve bunu çeşitli platformlarda duyuran teknoloji devi Google, sadece mobil cihazlar üzerine uygulanacak algoritmaların hazırlanıp piyasaya sunulacağını belirtmiş oldu.
 Özellikle mobil cihazlar yapılacak olan güncellemelerin indeksleme ağırlıklı olduğunu vurgulamış oldular.
 

 
Proje 2016'nın kasım ayında zaten bolglarda duyurulmuştu.2 yıl boyunca üzerinde çalışılarak tamamiyle hayata geçirilmiş oldu diyebilmekteyiz.

Sinem Özdemir

Manisa'da Ekmeğe 25 Kuruş Zam Geldi!

 • 29.3.2018 18:27:47
 • 0 Yorum
 • 900

Manisa’nın Salihli ilçesinde 1 liradan satılan 250 gram ekmeğin fiyatı 25 kuruş artarak, 1 lira 25 kuruşa yükseldi.

Salihli Esnaf Odası Başkanı Murat Makasçı,şehirde ekonomik koşullardan dolayı böyle bir girişim yaptıklarını belirtti.

Özellikle ev kiralarının artışı,unlu ve buğday mahsüllerinin fiaytlarının ve maliyetlerinin artış göstermesi,yine fırınnlarda çalıştırılan işçi giderlerinde bir artış olması sebebiyle böyle bir uygulamaya gerek duymuş olduklarını belirtti.

Sürekli artış gösteren ekonomiye rağmen kendilerinin iki yıl içerisinde tamamen bir artışa girmiş olduklarını da ifadelerinde kullanarak 2 yıllık bir beklenti sonasında gerçekleştiğini belirtmiş oldu.

Sinem Özdemir

Facebook'un Şirketiçi Yazışmaları Olay Oldu!

 • 30.3.2018 18:11:18
 • 0 Yorum
 • 983

Şirket içi konuşmalar arasında büyümek için her şey yapılabilir tarzı konuşmların duyulması kullanıcıların tepkisine yol açtı.

Sözlerin arasındaki bir kaç ayrıntı tmamne kötü olaylara yönelik açıkçası.
2016 tarihli iç yazışmada şirket yöneticilerinden Andrew Bosworth, aslında bunun farklı yönlere çekilmiş olduğunu belirtirken bunun genelde terör eylemleri ve çeşitli şantaj durumları adına söylendiğini de açıkladı.

 

Şirket CEO'su Mark Zuckerberg tamamne şirketin politikalarına ters olduğunu herhangi bir ilişkileri olmadığını ifade ettiler.

Yayılan bu haberden sonra şirket adına çıkarılmış olabilecek diğer haberleride gölgede bırakmış olabileceği konuşulmaktadır.Yani çöküş başlayacak gibi duruyor.


Facebook 50 milyon kullanıcısına ait verilerin siyasi danışmanlık şirketi Cambridge Analytica tarafından kötü yönde kullanıldığı da ortaya çıkmıştı.

2016 yılında yazılmış bir açıklama da şu şekilde;

"Daha çok insanın birbirleriyle iletişim kurmasını sağlıyoruz. Olumsuz kullanırlarsa kötü olabilir. Belki insanları internet zorbalarının hedefi haline getirmekle birinin yaşamına mal oluruz. Belki bizim aracılığımızla eşgüdümlenen bir terör saldırısında birisi ölür.

Ve biz daha çok insanı bağlamaya devam ederiz.

Çirkin gerçek şu ki biz insanları birbirine bağlamaya o kadar derinden inanıyoruz ki, daha çok insanı daha sık birbirine bağlamamızı sağlayan her şey 'de facto'  iyidir. Bu belki de bizim açımızdan sayıların doğru söylediği tek alandır."bu açıklamaların ardından bir çok kişiden tepki aldılar.

Sinem Özdemir

Dolar Düşüşte!

 • 30.3.2018 18:13:00
 • 0 Yorum
 • 921

Dolar fiyatında dalgalanmalar devam ediyor.Güne iyi başladı ve sabit bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Dolar kuru ilk işlemlerin ardından 3,96 TL seviyesinde dengelendi.
Büyük şehirlerde satış fiyatları farklılık gösterebiliyor. 4,9360 liradan alınan avronun satış fiyatı ise 4,9380 lira olarak belirlendi. Ekonomik dalgalanmaların finans değerlerinin durumuna bakıldığın 4 lira sınırından daha düşük kalıyor.

ABD'nin Çin'e gümrük vergisi kararının geçen hafta küresel ticaret savaşı endişelerini tetiklemesi ardından iki ülkenin görüşmelere başladığına yönelik çıkan haberler global risk iştahını bir miktar toparlamasını sağladı.Türk parasının bu ara negatif düşüş yaptığı da konuşulmakta.

Zayıf eğilimler ve hesaplanan değerlerde bir hayli değişik rakamlara rastlandı.Ayrıca ilerleyen günlerde pazarlama sektöründe de dalgalanmalar devam edecek gibi duruyor.

Sinem Özdemir

E-bordro Ekranınan Maaşlar Sorgulanabilcek

 • 31.3.2018 11:33:03
 • 0 Yorum
 • 932

Kamu ve özel sektör çalışanlarının maaşlarına ait bordroyu sorgulama işlemleri büyük ilgi gördü. Kamuda çalışan ve devlet kadroları çalışanları e-devlet üzerinden sorgulamalar yapabilecelerdir.Bu yüzdendir ki bu uyguama tüm çalışanların yüzünü bir hayli güldürmeye yetti.
Bilindiği üzere her ayın 14'ünde memur maaşları bordroları erişime açılıyor.Tüm memurler bu ekrandan maaş sorgulama işlemlerinin tümünü rahatlıkla gerçekleştirebiliyorlar.

Maliye Bakanlığı tarafından paylaşılan bordroları artık internetten sorgulamak mümkün. Daha eski yöntemlerde maliye bakanlığının internet sitesi üzerinden sorgulama yapılıyordu şimdi daha da kolaylaştı bu durum.

www.turkiye.gov.tr adresinden ana sayfanın üst kısmında yer alan "Sisteme Giriş" butonuna tıklayın.

Açılan ekranda e-Devlet Şifresi, e-İmza, Mobil İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden herhangi birini kullanarak sisteme geçiş yapabilirsiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra arama ekranından yararlanmak istediğiniz hizmet türünü seçerek kolaylıkla bordro sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

Sinem Özdemir