ARABALAR

Kiralık bir arabayı ekonomik olarak sürmek için ipuçları

 • 12.8.2021 00:34:06
 • 0 Yorum
 • 250

Günümüzde, kiralık bir araba seçerken yakıt tüketimi özellikle önemlidir. Yüksek yakıt fiyatları, çok ekonomik bir araba seçmemiş insanlara, birkaç temel kuralla yakıt tasarrufu yapma fırsatı sunuyor.

1.daha yüksek bir vitese geçin, ancak düşük hızlarda şoförlü vip araç kiralama .

Yakıt tüketimini elde etmek için, hızların sorunsuz bir şekilde ele alınması çok önemlidir. Mümkün olan en kısa sürede daha yüksek bir vitese geçin. Başlamak için sadece ilk vites kullanmayı denemeniz gerekiyor. Yüksek hız, daha yüksek yakıt tüketimi anlamına gelir.

2. motoru yükleyen her şeyi durdurun

Klima, Radyo ve diğerleri gibi araç üzerinde çalışan daha fazla sistem, şoförlü vip araç kiralama Yakıtınızın daha hızlı yanmasını sağlayacaktır.

3. pencerelerinizi daha uzun süre açık bırakmaktan kaçının

Bu, rüzgar gücünü arttırır ve yakıt tüketimini etkiler.

4. Araba yükleme ayarlamak

Bu kesinlikle yakıt tasarrufu sağlayacaktır. şoförlü vip araç kiralama Araç Bagaj veya Yolcularla ne kadar çok yüklenirse, tüketim o kadar yüksek olur.

5. Trafik ve yol koşullarını izleyin

Kötü yollarda ve yamaçlarda, gaz pedalına daha fazla basmanız gerekir. Daha kötü yol koşullarında, yakıt tüketimi bir Vitesten diğerine geçerek artar. Lastikler mevsime göre Pompalanmalı ve üretici tarafından tanımlanmalıdır.

2.5 Milyon Dolar Değerindeki Özel Helikopterli Karavan

 • 30.7.2018 13:12:06
 • 0 Yorum
 • 967

Yurtdışında 2.5 milyon dolara satışa sunulan bir karavan görenleri şoke ediyor. Bu karavanı diğerlerinden ayıran en önemli özelliği kendi helikopterinin olması... Helikopter, karavanla birleşik değil, yani onu çatınıza da park edebilirsiniz. Yemeğini rahatlıkla pişirebileceğiniz ocak, fırın, buzdolabı ve mikrodalganın bile bulunduğu eksiksiz bir mutfağı var. Üst güverte, Robinson R22 helikopterini bulacağınız karavanda, eğlence alanı, spa küveti, helikopter iniş alanı, dev led tv ve konforlu yatak ve daha birçok ince detaylar mevcut. Detaylı görüntülerini sizler için derledik yorumları size bırakıyoruz...

Motobike İstanbul Fuarı Sonunda Açıldı!

 • 1.5.2018 16:27:47
 • 0 Yorum
 • 953

Uzun zamandır büyük bir ilgi ile beklenen ve motorsiklet tutkunlarının adeta gösdesi olan fuar sonunda açıldı.Ziyaretçilerinin oldukça yoğun bir ilgisi ile karşılanmış olan herkesten büyük bir ilgi var.


22-25 Şubat'ta gerçekleşek olan Motobike İstanbul fuarı ziyaretçilerine 4 gün boyunca farklı odel ve markaları dünyadan bir çok firmanın da ürünlerini tanıtmış olacak.

Güzel bir açılış ile yaptığı açıklamada ise şunları ifade eden  Messe Frankfurt Istanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım, "Fuar geçtiğimiz yıl 103 bin ziyaretçi ve 265 katılımcı ile hem sektörün önde gelen markalarından hem de motosiklet ve bisikletseverlerden büyük ilgi gördü. Bu rakamlarla sadece Türkiye'nin değil bölgenin de motosiklet ve bisiklet aksesuarları fuarı olarak 10. yılını kutluyoruz" diyerek fuarın bu sene oldukça iyi geçeceğini ve katılımların da yoğun olduğunu sözlerinde kullanmayaı da ihmal etmedi.Gelenlerin yorumlarına bakacak olursak adeta büyülendiklerini ve her markanın ayrı bir güzel ve her modeli de hayallarindekş kadar iyi olduğunu da vurgulamadan geçmiyorlar.

Sinem özdemir

Tesla Model 3 Çok Satan Arabalar Listesinde!

 • 5.4.2018 17:56:19
 • 0 Yorum
 • 915

Tesla, gaza basarak Mart ayının son çeyreğinde üretimde 2 bin adedi geçtiğini açıklarken yılın 3 ayında 8 bin 130 adet Model 3 teslim edildiğini doğruladı.
Tüm üretim rakamlarnın açıklandığı şu günlerde en gözde modelleri bile geride bıraktığını vurgulayarak bir numara olduğunu göstermiş oldu.Bazı ekonomi rakamlarına göre amerikada en çok sstan arabalar listesine gimeyi başardı.Üretiminden sonra az satacağı konuşulmasına rağmen belli bir seviyeye ulaştı. 

Bazı araştırma şirketleri ise elde ettikleri veriler doğrultusunda 2. yada 3. sırada olduğunu söylüyorlar. Resmi olarak doğrulanmasa da bu iddianın nedeni Tesla'nın coğrafi olarak detaylandırma yapmaması. Bilançolardaki yıllık gelir dikkate alınarak filtrelenen sonuçlara göre 4 bin 700 ile 5 bin 900 adet arası Model S ve 4-5 bin arası da Model X satılma ihtimali bulunuyor.

Tesla'nın model 3 aracı da hem performans bakımından çok iyi hem de bu arabaya bir hayli ilgi büyük bu yüzden diğer toyota rakamlarını da geride bırakmış olduğu konuşulmaktadır.Bazı modellerinin çok sattığı ve hibrit bir teknolojiyle kullanıcıları arasında en iyi olduğu ortadadır.

Şirketin başarısı gözle görülür derecede artmış durumdadır.
Sonuçlarına bakıldığında aşırı hızlı bir üretim artışı söz konusu olarak en iyi seviyeye yükseltilmiş durumda.Mart ayı itibariyle 2000'den fzla aracın üretilere hızlı bir artış olduğun dair rapor sunulduğu belirtiliyor. Hatırlanacağı üzere son haberlere göre Tesla'nın kurucusu Elon Musk'ın yeniden merkeze geldiği ve üretim hattının başında durmaya başladığı belirtilmişti.

Sinem Özdemir

Volkswagen ve Audi'ler Çürümeye Bırakıldı!

 • 2.4.2018 17:34:19
 • 0 Yorum
 • 1157

ABD’nin California eyaletinde yer alan çöl, emisyon skandalıyla geri çağrılan Volkswagen ve Audi dizel araçların sonu oldu.Bu skandal sonrasında bu araçların ne kullanımı nede çalıştırılması tamamaen yasaklandı.

 Volkswagen şirketi, yaşadığı ve oldukça zor durumda kaldığı skandal sonrası problemleri devam ediyor. Daha önce ABD’deki davaları kaybeden şirket, milyarlarca dolar tazminat ödemeye mahkum bırakılmıştı.

Hukuksal süreçte ABD mahkemeyi kaybedince Almanya tazminatı ödemektende vazgeçti.Bazı yazılımlar düzeltilirse hala bir şanslarının olduğunu açık bir şekilde ifade ediyorlar.


Volkswagen şirketi yaptığı açıklamada Amerika Birleşik Devletlerinin tüm bu araçları sığabilcek kapasitede bir depo sisteminin olduğunu da belirtti. Bunlar arasında Detroit futbol stadyumu, eski bir Minnesota kağıt fabrikası ve Victorville, California yakınlarındaki bir çöl mezarlık da yer alıyor.

VW sözcüsü Jeannine Ginivan amarikada bulunan depolarla ilgili şu açıklamada bulundu:"Volkswagen şartlarına göre satın alınan araçların sorumlu bir şekilde depolanmasını sağlamak için" dizel yerleşimlerinden biri olduğunu söyledi.

Sırf emisyon problemi yüzünden yaşanan skandal sonrası binlerce araba çöl ortamı diye tabir edilen yerde çürümeye terk edilmiş bir vaziyette duruyor.

Sinem Özdemir

Mercedeslerin Elektirikli Versiyonları Türkiye'de!

 • 28.3.2018 16:02:22
 • 0 Yorum
 • 923

Bu yıl ülkemize getirliecek olan araçlarla sektörel pazarda yerini alamy başaracak marka Türkiye'ye 300 e yakın arabayla geliyor.
Yaklaşık bundan 4 sene sonrası için bir hayli büyük yatırımlar yapmayı planlıyor.Bu teknolojiyle araçlarının yaklaşık 2 katı kadar satılacağını da konuşuluyor.


Bu araçların pazarlara sunulmasının da ekonomiye bir hayli katkı sağlayacağı da konuşuluyor şirketin ceosunun yaptığı bir açıklamada bu iş için yatırım yaptıklarını satışların diğer yıllara oranla bir hayli artış göstereceğini söylediler. 

Yine yaptıkları diğer bi açıklamda ekonomik dalgalanmaların satışları kötü etkilediğini vurguladı ve şu açıklamayı yaptı, "Bu yıl 2017 ile benzer bir pazar bekliyoruz. Yılı 25 bin 500 adet ve üstüyle gene lider olarak tamamlamayı planlıyoruz" dedi. "2018 yılında elektrikli Smart ve GLC Plug-in Hibrit gibi özel modellerimizi Türkiye pazarına sunmaya başlayacağız" diye konuşan Bekdikhan,

"Geçen ay satışa sunulan S-Serisi'nin Coupe ve Cabriolet modellerini, mayıs ayında makyajlı CLS ve yeni A-Serisi, haziranda G-Serisi, ağustos ayında yenilenen C-Serisi Sedan, Coupe, Cabriolet ve Estate, ekim ayında dört kapılı 4Matic GT Coupe ve aralıkta da A Serisi Sedan takip edecek. Yenilenen modellerin yanı sıra bu yıl ilk kez yüzde 100 elektrikli ve hibrit otomobil gelecek" diyerek yaşanan gelişmeler ve üretim hakkında bilgi vermiş oldu.

Satışını yapmış oldukları arabalarda ön planda tutmuş oldukları ilkelerin başında tamamen kullanıcılarını memnun edebilmek olduğunu vurguladılar.
Şirket takımının Türkiye firmasında ortaya çıkarılan fikirlerin ise tüm Dünya'da büyük yankı uyandıracağını özellikle de Almanyada bu fikrin bir hayli sevileceğini duyurmuş oldu.

Sinem Özdemir

Artık Ambulanslar Kaza anında Otomatik Çağrılabilcek Nasıl Mı Peki?

 • 26.3.2018 17:45:02
 • 0 Yorum
 • 943

AB'de alınan karara göre, araçlara acil durumda ambulansı otomatik olarak arayacak sistemler entegre edilecek.
Avrupa Birliği'nde (AB) 31 Mart itibariyle bütün yeni araçlarda acil durumlarda otomatik arama yapacak yardım sistemleri yer alacak.

Bir sistem tasarlanacak buna ecall uygulamsı de deniliyor ve daha sonra hemen hemen tüm araçlardaister ticeri ister büyük vasıta araçları olsun hepsinde bu uygulama zorunlu hale getirilecek.

Herhangi bir kaza durumda araçtaki bu siste ile otomatik arama gerçeleşerek olay mahaline ambulans geleebilcek.
Eğer kaza anında sürücünün konuşacak durumu yok ise en yakın hasten yada acil merkez yer bildiriminde bulunarak kaza yerine hılı bir şekilde gelmesi planlanıyor.

Sinem Özdemir

Sürücüsüz 190 Km Başarısı!

 • 15.3.2018 18:11:17
 • 0 Yorum
 • 1015

Otomotiv sektörü günden güne daha iyiye gidiyor son günlerde Kore'de denenen sürüş denemesi gayet başarılı oldu.
Otomobil sektörü tüm dünyada yakıttan motora teknolojiden hıza kadar her yıl yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Elektrikli ve hibrit otolar artık hayatımıza iyice yerleşirken teknolojide de sınır tanınmıyor. Gelecek yıllarda bu teknolojiler hızla yayılarak otomobil kullanımında en üst seviyelere çıkılacak gibi duruyor. 


Hyundai NEXO, kendi kendine 190 km yol yaparak dünyada bir ilke imza attı. Hyundai, yeni hidrojen yakıt hücreli SUV modeli NEXO Fuel Cell ile en uzun mesafeli otonom sürüş denemelerini gerçekleştirdi merkezden başlayarak sürücüsüz bir hayli yol katetmeyi başarabildi.Araba kış olipiyatlarına ücretsiz bir şekilde gidebilmeyi başarabildi. Bu araç 2018 itibariyle kış olimpiyatlarını ziyarete gelenler tarafından deneyimlenme imkanı bulabilecek.Pek çok kişi denemeye başladı bile.

Sinem Özdemir

190 km'lik Hızla Bir İlke İmza Atıldı!

 • 22.2.2018 13:33:40
 • 0 Yorum
 • 881

Dünyada bir ilke imza atıldı.
Hyundai, yeni hidrojen yakıt hücreli SUV modeli NEXO Fuel Cell ile en uzun mesafeli otonom sürüş denemelerini gerçekleştirdi ve Seul’den Pyeongchang’a kadar 190 kilometrelik yolu sürücüsüz bir şekilde kat etti.

 Dünyanın en gözde markalarından biri olan Hyundai, SUV katagorisindeki çalışmalarını şu günlerde devam ettirmeyi hedefliyor.Gün geçtikçe daha farklı modellerle karşımıza çıkan marka, hem ekonomik çevre dostu hem de kendi kendine gidebilen (Autonomous) ürünleriyle perçinlemiş oluyor.

Geçtiğimiz ay CES Fuarı'nda tanıttığı NEXO FCEV (Fuel Cell Electric Vehicle) modelinin Güney Kore'deki ilk uzun sürüş denemesini yapan Hyundai, başkent Seul'den Pyeongchang şehrinde düzenlenen kış olimpiyatlarına sürücüsüz olarak gitti. 2018 Uluslararası Kış Olimpiyatları'nda da spor severlerle bir araya gelen NEXO, etkinliğe gelen arabaseverler ile birlikte test sürüşü yapma imkanı buldu.

Genelde yaklaşık 190 km'yi bulan test sürüşlerinde , beş adet NEXO kullanılırken herhangi bir insan müdahelesi olmadan yoğun trafik dahil üretilen aracın farklı yollara göre uyum sağlama özellikleri gözlemlendi. NEXO,aynı zamanda bu sürüş deneyimi ile bir ilke imza atmış oldu  çevreci bir otomobilin ilk defa sürücüsü olmadan kullanılmasına öncü oldu. Daha önceki otonom testler genelde şehir içinde ve düşük hızlarda yapılırken bu kez 100-110 km/s'lik yasal limitler içerisinde gerçekleştirildi.

NEXO, LiDAR, kamera, GPS ve sensörler işlevsel özellikleriyle ,  sollama veya sıkışan  trafiği algılarken  herhangi bir komuta gereksinim duymuyor. Firmadan aldığımız bilgiler doğrultusunda 2030 yılında dünya pazarında otonom araçlarıyla yaygınlaşıp gelişecek.

Tesla'nın Pickup Modeli Geliyor

 • 19.1.2018 17:38:03
 • 0 Yorum
 • 948

Tesla'nın Pickup Modeli Geliyor

 Tesla'nın kurucusu Elon Musk, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada elektrikli pickup modeli hazırlığında olduklarını dile getirdi. Tesla'nın kurucusu Elon Musk sosyal medya platformu Twitter'da elektrikli pickup isteyen kullanıcıya yönelik yaptığı açıklamada "Model Y'den hemen sonra bir kamyonet yapmaya başlıyacaklarını soyledi.  Ana dizayn/ mühendislik unsurları neredeyse 5 yıldır aklımda, yapmak için can atıyorum" dedi.

 Haziran ayındaki verilere  göre Model Y, Tesla'nın Model 3 aracı ve Model 3 sedan versiyonu ile aynı platform üzerine kurulacak. Dolayısıyla Model Y bildiğimiz Tesla araçlarından çok da farklı olmayacak gibi görünüyor.

 2019 yılı ortalarında üretilmesi beklenen Model Y'nin ardından Tesla, kamyonet piyasasına da el atacak. Tesla Semi'yi tanıttıktan sonra şirketin ticari kamyon, toplu taşıma otobüsleri, SUV ve kompakt spor araçlarını geliştirmek için bir ana plan üzerinde durduğu belirtiliyor.
   
 
 Tesla pickup Ford'un amiral gemisi F-150 pickup serisinden biraz daha büyük olacak. Musk, aracın beklenmedik sürprizlere yol açacağını  belirtti ancak herhangi bir teknik detay ya da özellik paylaşmadı. Esla pickup modelinin çıkış tarihi ise 2020 yılı olabilir.

2 Dev Artık Birlikte Çalışacak

 • 10.11.2017 12:03:07
 • 0 Yorum
 • 1020

Google ve Volkswagen kuantum hesaplama çalışmaları için bir araya geldiler. Volksvagen aracın yapısını geliştirmek için Google'ın kuantum bilgisayarlarını kullanacak.

Kuantum hesaplama son zamanların en sıcak konusu, büyüklü küçüklü firmalar bu teknolojiyi üretip, çok sayıda sorunun giderilmesi için kullanmak istiyor. Microsoft'un kuantum bilgisayarlar için yeni bir kodlama dili var, Intel bu yeni teknoloji için bir test çipi geliştirdi ve bilim insanları pratik kuantum hesaplama uygulamaları için corkscrew ışınlarını kullanmanın yollarını arıyorlar.

H.Kübra Şekeroğlu

Cadillac 2018 XTS Tanıtıldı

 • 31.10.2017 10:04:18
 • 0 Yorum
 • 1089

Amerikan efsanesi Cadillac 65 serisinin günümüzdeki temsilcisi 2018 Yeni Cadillac XTS, markanın premium sedan sınıfındaki varlığını devam ettirmesi adına tanıtıldı. Dışta ciddi değişim yaşayan, iç mekanda ise mevcut versiyondan pek farkı bulunmayan makyajlı XTS modelini yakından tanımaya hazır mısınız? O zaman sizleri yazının devamını okumaya davet ediyorum.

2018 Yeni Cadillac XTS Özellikleri

Cadillac XTS, 2013 yılında markayı F segmentinde temsil etmesi adına Cadillac DTS yerine üretildi. GM grubunun Epsilon II platformunda yükselen bu otomobil, 4 yıllık üretim sürecinin sonunda makyajlanarak 2018 Yeni Cadillac XTS olarak karşımıza çıktı.

Neler Değişmiş?

Dıştaki yeniliklere baktığımızda 2018 Yeni Cadillac XTS, 1.1 inç yani 27.9 mm kadar kısalmış. Tasarımsal olarak ise farlar daha dinamik hale getirilirken ızgara ve tampon yapısı değiştirilmiş. Led sinyalli yan aynalar net ve sert hatlara sahip olurken arkada tampon, stoplar, bagaj kaputu ve egzoz çıkışları değişmiş. 509 litrelik bagaj alana sahip olan XTS’in yaşam alanında pek bir değişim yapılmamış.

2018 Yeni Cadillac XTS Teknik Özellikleri

Aracın genel özelliklerine bakacak olursak donanım paketine göre değişmek kaydıyla, 22 yöne elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, 12.3 inçlik sürücü bilgi ekranı, ısıtmalı direksiyon, ısıtmalı sürücü ve soğutmalı ön ve arka koltuklar, opsiyon olarak alınabilen 14 hoparlörlü Bose ses sistemi, 8 inç multimedya ekranı, geliştirilmiş navigasyon sistemi gibi özellikler yer alıyor. Bir de Yeni XTS için Platinum V-Sport seçeneği eklendi. Bu pakette ise standart olarak 19 inç ve 20 inç jant seçenekleri, brembo ön fren diskleri, geliştirilmiş sürüş konforu, dört tekerden çekiş sistemi, elektronik diferansiyel kilidi, dört usb portu, 8 hoparlörlü Bose ses sistemi, atdaptif uzaktan çalıştırma sistemi özellikleri sunuluyor. Ayrıca aktif sürüş asistanlarının birçoğu da 2018 Cadillac XTS kullanıcısının hizmetine veriliyor.

2018 Yeni Cadillac XTS Donanımları

Teknik verilere de bakalım. Motorda herhangi değişim yoktur. 2.0 litrelik turbo benzinli 272 ps 353 nm tork, 3.0 litre V6 astmosferik benzinli 304 ps 358 nm tork ve 3.6 litre V6 turbo benzinli 410 ps 500 nm tork güç üreten üniteler yerini korumuş. Yine 6 ileri otomatik şanzımanla sunulacak.

Gelen hatlarıyla 2018 Yeni Cadillac XTS modelini anlattım. Ülkemizde satışı olmayan bir araç ama meraklıları için ekledim. Türkiye’ye girişi özel siparişle yapılıyor. Henüz fiyatlanmadı. Önümüzdeki aylarda tamamen detaylanır. Cadillac resmi web sitesinden takip etmenizi tavsiye ederim.

Neden Trafik Sigortası Yaptırmalıyız?

 • 25.10.2017 09:31:10
 • 0 Yorum
 • 1025

Neden Trafik Sigortası Yaptırmalıyız? 

?Kaza oranının gün geçtikçe arttığı ülkemizde, Kara yolları Trafik Kanunu’nca herkesin zorunlu trafik sigortası yaptırması gerekmektedir. En yaygın sigorta türlerinden biri olan araç sigortası, artık bir gereklilikten ziyade sorumluluk sigortası olarak adlandırılır.

Trafik sigortası, kazaya sebep olan araç sahibinin, kasıtlı olmayarak karşı tarafta yarattığı maddi ve manevi hasarı karşılamak amacıyla yaptırılır. Bu şekilde hatalı tarafı da büyük bir yükten kurtaran zorunlu trafik sigortası, trafikte meydana gelebilecek kaza durumlarında oluşan maddi ve manevi hasarı minimuma indirger.

Trafik Sigortası Nedir?

Trafik sigortası, kaza yapılan herhangi bir durumda, kazayı yapan araç sahibinin kabahat ve yarattığı hasar oranına bağlı olarak meydana gelen maddi zararı tamamen veya kısmen karşılayan bir sigorta türüdür. 2918 sayılı Kara yolları Kanunu gereğince zorunlu hale getirilen trafik sigortası, kasıtlı olarak gerçekleştirilen ya da hukuki olarak bu yönde karar verilen durumlarda geçerliliğini yitirir. Kara yollarına çıkan tüm motorlu taşıtların, trafik sigortası poliçesini yanında bulundurması gereklidir.

Trafik Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Trafiğe çıkan her araç sahibinin trafik sigortası yaptırmasının birçok avantajı vardır. Poliçenin taşınmaması durumunda ceza yazıldığı ve aracın mühürlendiği düşünüldüğünde, trafik sigortası yaptırmanın ilk avantajı araç sahibinin ceza yememesidir. İkinci olarak araç sigortası, kazaya neden olan taraf ile birlikte hasar gören ikinci ve üçüncü şahısları da güvence altına alır. Diğer bir yandan, vefat ve tedavi teminatından avukatlık giderlerine, araç teminatından kaza başına maddi hasar teminatına kadar ortaya çıkan tüm masrafları karşılayarak hem hatalı tarafı, hem de mağdur olan kişileri korur.

Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası fiyatları ve limitleri, Hazine Müsteşarlığı tarafından standart bir şekilde hesaplanır. Ancak sigorta fiyatları sabit olsa da, sigorta hesaplama çeşitleri, ödeme primleri, ödeme koşulları gibi durumlar sigorta firmalarına göre farklılık gösterir ve bu doğrultuda trafik sigortası teklifleri yapılır. Ödeme primleri ise aracın türüne, kayıtlı olduğu şehre ya da ticari olup olmamasına göre değişkenlik gösterebilir.

Kasko kapsamında maksimum prim oranı %20 olmakla birlikte, aracın sigortalandığı dönemde herhangi bir hasarın meydana gelmesi durumunda bir sonraki senenin ödeme primine etki eder. Eğer herhangi bir hasar meydana gelmemişse, yıldan yıla artacak şekilde hasarsızlık primi uygulanır. En uygun sigorta fiyatları için karşılaştırmalı olarak araştırma yapılabilir.

Araç Sahiplerini Rahatlatacak Sigortalar

Trafik sigortası sağladığı avantajların yanı sıra, içeriğinde birçok oto sigorta teminatları da barındırır. Kaza yapan tarafların çıkarlarının gözetildiği bu kasko teminatları, sigorta şirketlerinin sunduğu poliçelere göre farklılık gösterdiği için, teminatı detaylı bir şekilde okumak ve neleri kapsadığını anlamak gerekir. Çoğu sigorta firmasının en temel poliçeye dahi dahil ettiği sürücü güvenliği, zorunlu sivil sorumluluk ve yasal savunma teminatı kazaya sebep olan araç sahibini koruma altına alan teminatlar arasındadır. Yine sürücüyü maddi ve manevi sıkıntıya sokacak durumlar gözetilerek oluşturulan yol yardımı, ehliyetin geri alınması, yedek araç ve ceza şikayetleri gibi teminatların yanı sıra, çok kullanılmamakla birlikte hırsızlık ve yangın gibi durumlar da poliçeye dahil edilebilen teminat çeşitleridir.

Yeni Nissan Qashqai 2017 tanıtıldı

 • 18.10.2017 10:08:47
 • 0 Yorum
 • 1031

Türkiye ve Avrupa’nın en çok satan SUV modeli Qashqai, yenilenen tasarımı ve geliştirilen sürüş performansıyla Türkiye’de satışa sunuluyor.

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök yaptığı açıklamada “Qashqai yalnızca sahip olduğu teknolojilerle değil iç ve dış tasarımıyla da 10 yıldır sınıfının öncüsü konumunda. Türkiye ve Avrupa’da yıllarca en çok satan SUV modeli olması, ona bir lider duruşu kazandırdı. Şimdi yapılan premium yenilikler ve değişiklikler ile kuralları baştan yazacak. Yeni Qashqai, Nissan’ın Intelligent Mobility vizyonunun güçlü bir yansıması olan akıllı güvenlik özelliklerini, tasarımı ve konforu birleştirerek yeni dönemde şehrin hâkimi iddiasını sürdürecek, lider duruşuyla artık çok daha güçlü” dedi. 

 • Qashqai, Avrupa’da sahip olduğu %10,3’lük pazar payı ile Nissan’ın Avrupa’daki 83 yıllık tarihinin en başarılı modeli olarak öne çıkıyor. Piyasaya çıktığı 2007 yılından bu yana 2,3 milyon adet satan Qashqai, 19 kez “yılın otomobili” seçilirken 80’in üzerinde uluslararası ödül kazanma başarısını gösterdi.

 • Türkiye’de de sınıfının lideri olan Qashqai, C-SUV segmentinde %22,6’lik pazar payıyla lider pozisyonunu koruyor. Yenilenen yüzü, eklenen donanımları ve yeni premium iç mekânı ile pazardaki gücünü pekiştirecek olan yeni Qashqai, sürüş performansı ile de göz dolduruyor.

 • SUV araçların konforunu, hatchback araçların dinamizmi ve tutumluluğuyla birleştiren Qashqai; yeni teknolojilerle yolculuğu konforlu ve güvenli kılmayı sürdürecek.

 • Yeni Qashqai, tamamen yenilenen ön yüzüyle daha dinamik ve sportif bir görüntüye kavuşurken iç tasarımda yapılan geliştirmeler ile daha Premium bir kimlik kazandı.

 • Nissan'ın "Premium Dinamizm" olarak adlandırdığı yeni çağdaş görünüme kavuşan Qashqai’nin ön yüzünün merkezinde Nissan amblemini çerçeveleyen yeni 'V-motion' ızgarası yer alıyor.

 • Otomobilin yeni tamponunda motor hava delikleri yatay bir görünüm alarak küçüldü ve tamponda gövde renginden daha çok faydalanılan yeni bir görünüm ortaya çıktı.

 • Ön tamponla bütünleşen yeni ‘V’ formlu ön ızgara, bumerang formlu LED gündüz farlarıyla tamamlanıyor. Aracın yeni kimliğinin belirgin özellikleri arasında yer alan farlar daha dinamik ve sportif bir görüntü sunarken Qashqai’nin premium karakterini de güçlendiriyor. Yeni farlar, araç hızı ve direksiyon açısı ile birlikte çalışan ve viraj içini aydınlatan Adaptif Far Sistemiyle desteklenerek gece ve gündüz sürüş güvenliğini üst seviyeye çıkarıyor.

 • Yenilenerek dikdörtgen bir forma kavuşan ve ön tamponun alt köşelerine entegre edilen ön sis farları ise en çok tercih edilen donanım seviyelerinden biri olan Tekna’dan itibaren standart olarak sunuluyor. 

  Qashqai’nin yenilenen arka tamponu, çizgileri ve farlarıyla daha modern bir yapı kazanırken bumerang formlu, 3D aerodinamik efekti verilmiş arka farlar dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor. Sürtünme katsayısında küçük bir iyileştirme elde etmek adına farlarda yapılan bu değişiklikler yakıt tüketimi maliyetini düşürüyor. İç kısmı eskisinden daha koyu olan farları ve köpek balığı sırtı anteni Qashqai’nin arka tasarımda sahip olduğu diğer yenilikler. 

Bugatti Veyron Sedan

 • 3.4.2017 10:27:46
 • 0 Yorum
 • 1259

Fransızların yüksek performanslı otomobili Bugatti,1998 yılında Volkswagen tarafından satın alındı. Ve efsane yeniden yaratıldı.Fiyatı dudak uçuklatıyor tam 1,4 milyon dolar. Astronomik fiyatına rağmen 1.500 adet satılması bekleniyor.
 

Maybach 62 Landaulet

 • 3.4.2017 10:24:03
 • 0 Yorum
 • 1212

Hız ve lüks tutkunlarını tahrik etmek amacıyla üretildi. Alman lüks otomobil üreticisi Maybach tarafından sadece süper-zenginler için özel olarak üretildi. Fiyatı da milyardere özel, 1 milyar 35 milyon dolar.
 

Hybrid Supercar

 • 3.4.2017 10:19:27
 • 0 Yorum
 • 1200

Jaguar Hybrid Supercar, sadece 250 adet üretildi ve fiyatı ise 1,1 milyon dolar.milyon $ ‘lık ortalama bir fiyat ile inşa edeceğini duyurdu.

Nissan Murano

 • 14.2.2017 14:23:22
 • 0 Yorum
 • 1094

Crossover modelleri ile başarılı satış rakamlarına ulaşan Nissan, ülkemizde de bir dönem satışa sunulan büyük SUV modeli Murano'nun yeni neslini hazırladı. New York Otomobil Fuarı'nda yapılacak lansmanının ardından, sonbahar aylarında satışınıa başlanacak yeni jenerasyon Murano, şık ve sportif dış tasarımının yanında, lüks iç mekanıyla da ilgi çekiyor. Markanın V-Motion adını verdiği yeni ızgarası ve Sport Sedan adlı konseptte de kullanılan motor kaputuna doğru girinti yapan far tasarımı ile dikkat çekici bir yüz ifadesine sahip olan yeni Murano'nun, eğimli tavan yapısı, ledli arka farları ve siyah kaplamalı D sütunu ilgi çekiyor.

İç mekanında kaliteli malzemelerin ve modern tasarımın öne çıktığı Murano'da, Zero Gravity adı verilen koltuklar ile ahşap ve metal detaylara yer verilmiş. Xtronic adlı otomatik şanzıman ile 260 hp güç ve 325 Nm tork üreten 3.5 litrelik V6 benzinli motorun görev yaptığı yeni Murano'da dört tekerlekten çekiş sistemi de opsiyon olarak sunulacak. Yeni Murano'nun bu yılın son bölümlerinde satışa sunulacağı ifade ediliyor.

Nisan Navara

 • 14.2.2017 14:19:55
 • 0 Yorum
 • 1184

Nissan navara, yollara ilk adımını d22 kodlu kasa ile attı. O zamanlar ülkemizde Skystar olarak giriş yapan bu araç, şuan ki ismi ile 2004 yılındaki D40 kasa ile görev yapmaya başladı. Sınıfının öncü araçlarından birisi olarak gösterilen nissan navara, 2010 yılında d40 kasa ile makyaj operasonu geçirdi ve 2014 yılında amerikan araç marketlerinde d23 kasa ile yollara çıktı. Fakat Avrupa pazarı için olan modeli bir türlü piyasaya sunulmadı. Avustralya pazarı için bile satışına başlansa da Avrupa kullanıcılarına henüz sunulmadı.

 


D40 kasaya göre 20 kg daha hafif olarak üretilen 2016 nissan navara np300, uzunluk olarak kısalma yaşasa da yükseklik ve genişlik açısından boyut artışı yaşamış. Detaylarına baktığımızda 5255 mm uzunluk, 1790 mm ile 1840 mm arasında değişen yükseklik,1850 genişlik ve 3150 mm dingil mesafesine sahip olmuş. Yeni nissan navara, led farların öne çıkardığı ön tasarımında başlayan yenilik çizgisi aracın arka hatlarına kadar uzanmış. Avrupa için dizel seçenekleriyle gelecek olan bu yeni japon pick-up modelinde 16 ve 18 inç jant seçenekleri donanım seçeneğine göre sunulacak. Bu jantlara 255/70 R16 ve 255/60 R18 ebatındaki lastikler eşlik edecek.

 

Aracın iç mekanına baktığımızda öne çıkan detaylar arasında 7 inç dokunmatik ekran, sunroof,çift bölgeli dijital klima, elektronik fren diferansiyel kilidi, yokuş kalkış ve iniş desteği, hız sabitleyici, anahtarsız giriş, arka park sensörü, geri görüş kamerası ve 7 hava yastığı gibi özellikler yer alıyor.

 


Kaput altına bakacak olursak, önceki kasada kullanılan 2.5 litre dci 144 ps ve 190 ps ünitelerin yerini artık 2.3 litrelik dci 163 ps ve 190 ps motor seçenekleri aldı. Fakat 190 ps seçeneğinin çift turbo beslemeli olduğunu belirteyim. Bu ünitelere detaylı olarak bakacak olursak 2.3 litre 163 ps 403 nm tork ve 2.3 litre 190 ps 450 nm tork değerleri yer alıyor. Bunun yanı sıra 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzıman seçenekleri var.

Audi S4

 • 14.2.2017 14:04:25
 • 0 Yorum
 • 1225

 

                                                                     AUDİ S4, ile ilgili görsel sonucu

 

2016 yeni kasa audi s4 detaylarına baktığımızda 4.74 metre uzunluğu ile a4’e göre daha uzun olduğunu görüyoruz. 480 litre bagaj hacmine sahip olan araç, sedan karakterli spor tarafıyla çok daha iddialı tasarıma sahip. İç mekanında 12.3 inç ekran dijital gösterge paneli, 8.3 inç mmi alt yapısına sahip dokunmatik ekranı, 3D ses akustiğine sahip Bang & Olufsen ses sistemi gibi öne çıkan özellikler yer alıyor. Bu ve buna benzer özellikleri es geçmek istiyorum. Çünkü konumuz audi s4 ve asıl ilgi çekici olan kısım motor özellikleri olmalı.

 


2016 yeni audi s4, aynı motor hacmine rağmen 354 ps 500 nm tork güce sahip. 0-100 km/s hızlanmasını 4.7 saniye de tamamlayan bu araç, 250 km/s elektronik sınırlandırılmış maksimum hıza ulaşıyor ve 7.4 litre ortalama tüketim sağlıyor

BMW M2

 • 14.2.2017 13:59:33
 • 0 Yorum
 • 1363

                                                  bmw m2 ile ilgili görsel sonucu

 

 

Etkileyici ön tampon yapısı, önceki m235i modelinden pekte uzak olmayan tasarımı ile karşımıza çıkan 2016 yeni BMV m2 modelinin iç mekanı da bir o kadar başarılı görünüme sahip. M logolu deri döşeme koltuklar, muhtelif alanlarda alcantara kumaş kullanımı, multimedya alt yapısında bmw’nin yeni teknolojik araçlarının yer alması ile bu otomobil gazlamanın yanı sıra keyif aracı olarak da düşünülmüş ve öyle üretilmiş.


M2 için hafifletilmiş 19 inç jantlar kullanılmış. Bu jantlara önde 245/35 ZR 19, arkada ise 265/35 ZR 19 ebatındaki Michelin Pilot Super Sport lastikler eşlik ediyor.

 

BMW m2 kaputu altında 3.0 lt V6 motor yer alıyor ve 370 ps (365 beygir) 465 nm tork güç üretiyor. Bu hızlı küçük bmw modeli overboost ile 500 nm torka kadar da üretim sağlayabiliyor. 6 ileri manuel şanzıman seçeneği ile 0-100 km/s hızlanmasını 4.5 saniye de tamamlayan araç, 7 ileri DCT şanzıman ile bu aralığı 4.3 saniye de bitiriyor. Bunun yanı sıra araç 250 km/s elektronik olarak sınırlandırılmış maksimum hıza ulaşıyor.

 

Manuel seçeneğinin boş ağırlığı 1590 kg iken DCT şanzıman ile olan M2 modeli 1565 boş ağırlığa sahip. Tüm bu değerler araçta birleşip, lastikler yere temas edince BMW’nin yeni asfalt kazıyıcısı M2 ortaya çıkmış. Öyle ki bu otomobilin nürburgring pistindeki bitiriş süresi 7 dakika 58 saniye olarak açıklandı. Araç 2016 baharında Amerika ve Avrupa pazarında satışa sunulacak. Türkiye pazarı için ne zaman satışa sunulacağı ise belli değil.

Volkswagen Makyajlı Golf

 • 8.2.2017 11:17:04
 • 0 Yorum
 • 1240

Volkswagen’ in Türkiye’ de en çok tercih edilen modellerinden biri olan Golf’ ün makyajlı hali geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı.Tasarım olarak çok fazla bir değişime uğramayan 2017 Volkswagen Makyajlı Golf, daha çok teknolojik yenilikler ile dikkatleri üzerine çekmişti.

İlk olarak İngiltere’ de satışa sunulan 2017 Volkswagen Makyajlı Golf, bu ülkede %3.5 oranında daha ucuz olarak piyasaya sürüldü.Bizi şaşırtan bir konu ise 2017 Volkswagen Makyajlı Golf’ ün 1.5 TDI motor ile satışa sunulmaması oldu.

Başlangıç seviyesinde 1.0 litrelik motora sahip olan 2017 Volkswagen Makyajlı Golf, 17.770 Sterlin’ den satışa sunuldu.2016 model Golf’ ün başlangıç fiyatı ise 18.400 Sterlin. 

Türkiye fiyatları bakımından konuşursak eğer 2017 Volkswagen Makyajlı Golf’ ün biz de indirim ile gelebileceğini söyleyebiliriz.Fakat Euro kurundaki değişimleri de dikkate almak gerekiyor.

Türkiye’de giriş seviyesinde 1.2 TSI motora sahip olan Golf’ ün yeni hali 80.000 TL civarında bir fiyat etiketine sahip olacakktır.1.4 TSI motor 97 bin fiyat civarında, 1.6 TDI 100 bin fiyat civarında, 1.6 dizel otomatik ise 120 bin TL civarlarından satışa sunulabilir.Fakat dediğimiz gibi bunlar şuan için sadece tahmin edilebilir rakamlar.

Sizce 2017 Volkswagen Makyajlı Golf fiyatı Türkiye’ de ne kadardan başlamalı? Yorumlarınızı aşağıdan yazabilir, görselleri inceleyebilirsiniz.

Honda CR-V Serisi Ve Fiyat Listesi

 • 8.2.2017 11:04:30
 • 0 Yorum
 • 1506

 

2017 Honda CR-V Fiyat Listesi
Model Donanım Vites Anahtar Teslim Fiyatı
Yeni CR-V Dream 120 PS & 1.6L Düz Vites 117,180
Yeni CR-V Premium 120 PS & 1.6L Düz Vites 135,750
Yeni CR-V Elegance 120 PS & 1.6L Düz Vites 142,250
Yeni CR-V Premium 160 PS & 1.6L Otomatik 151,500
Yeni CR-V Elegance 160 PS & 1.6L Otomatik 159,100
Yeni CR-V Executive 160 PS & 1.6L Otomatik 167,900
Yeni CR-V  Executive+  160 PS & 1.6L Otomatik 176,000

 

 

 

 

Honda CR-V ile ilgili görsel sonucu

 

 Honda' nın Türkiye' de en çok tercih edilen suv modellerinden biri olan 2017 Honda CR-V, Ocak kampanyası kapsamında satışa sunuluyor.

31 Ocak 2017 tarihine kadar sürecek olan yeni kampanyada 2017 Honda CR-V sahibi olmak isteyenler, 75 bin TL' ye 36 ay vadeli %1.25 faiz oranlı kredi kullanma imkanından yararlanabiliyorlar.Toplam geri ödeme ise 104.877 TL oluyor.

Bu kampanyanın yanında ayrıca kredi ödemesine 1 yıl sonra başlama imkanı da tanınıyor.

Ocak ayı boyunca ayıda 5000 TL takas desteğinden de yararlanabiliyorsunuz.

?

Lexus Araç Seçiminiz

 • 8.2.2017 10:54:48
 • 0 Yorum
 • 1142

 

lexus ile ilgili görsel sonucu

 

Otomobillerinin yanı sıra sanata verdiği destekle adından söz ettiren Lexus, müziğe duyarlı otomobiliyle bir kez daha sıra dışı bir işe imza attı. Lüks otomobil üreticisi, dinamik grafikler ve videolar yansıtan 41,999 adet programlanabilir LED’i IS modelinin üzerine yerleştirdi. İngiltere listelerinin bir numaraları şarkıcılarından biri olan Dua Lipa’nın yeni hit parçası “Be the One” için türünün ilk örneği olan bir ortaklığa imza atıldı. Aktör Ansel Elgort’un da yer aldığı video klipte rol alan Lexus LIT IS, buradaki karakterlerden biri oldu.

Lexus IS modeliyle müzik dünyasında da büyük ses getirdi. IS modelinin çekici tasarım hatlarının yanı sıra LED’ler sayesinde otomobil istediği renge ve grafiğe bürünebiliyor. LIT IS, müziğe ve mimiklere göre farklı renkler üretebiliyor.

Tamamen aydınlatıldığında 175 bin lümen üreten otomobilin LED şeritleri yan yana koyulduğunda 800 metre civarında uzunluğa erişiyor. Dua Lipa’nın yeni video klibi, sadece 1 günde 160 binin üzerine izlenmeyle hit müzik dünyasında büyük ses getirdi.

Honda City

 • 8.2.2017 10:47:35
 • 0 Yorum
 • 1195

Honda City ile ilgili görsel sonucu
Tayland' ta tanıtılan ve selefine göre oldukça dinamik bir görünüme sahip olan 2017 Honda City, 550 bin baht ve 751 bin baht arasında satışa sunuldu. Dolar üzerinden ise 15.500 dolardan başlayan fiyatkar ile satışa sunulan 2017 Honda City, Türkiye' de satışa çıkacak mı çıkmyacak mı henüz belli değil.

2014 versiyonuna göre daha derli toplu bir model olarak karşımıza çıkan 2017 Honda City, led farlar ile yollara aydınlatıyor.15 ve 16 inçlik jantlar ile yollara tekerlek basan 2017 Honda City, 117 beygirlik 146 Nm tork üretebilen 1.5 benzinli motor ile satışa sunuldu.

2017 Honda City videosunu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Fiat 124 Spider

 • 8.2.2017 10:43:27
 • 0 Yorum
 • 1214

 

 

 

Fiat 124 Spider ile ilgili görsel sonucu

 

En son 1969 yılında yollara çıkan ve sonra piyadan kaldırılan Fiat 124 Spider, 2017 yılı ile birlikte yeniden yollara çıkmaya hazırlanıyor.Fakat Açık konuşmak gerekirse, 2017 Fiat 124 Spider, Mazda MX-5' in sadece İtalyan versiyonu diyebiliriz.Biraz daha ekonomik bir model olan 2017 Fiat 124 Spider, markanın uzun bir aradan sonra yeniden piyasaya sürdüğü bir modeli.MX-5 üspansiyonu ve gövdesini kullanan 2017 Fiat 124 Spider, iç bölümde de yine bu modelden izler taşıyor.

2017 Fiat 124 Spider Sürüşü Nasıl?

2017 Fiat 124 Spider' ın sürüşünün Mazda MX-5 ile neredeyse aynı gibi olduğunu söyleyebiliriz.2017 Fiat 124 Spider, Mazda MX-5' e göre biraz daha yumuşak bir sürüş sunuyor.Ayrıca direksiyon da oldukça hassas.Sürücü koltuğu konusunda ve motorun gürültüsü konusunda açıkcası tatmin olamadık.Çünkü spor bir arabaya biniyorsanız, insan biraz da olsa motor gücünün sesini duymak istiyor.112 km/s hız da 2017 Fiat 124 Spider'' ın motorundan gelen ses sadece 75 desibel olarak ölçtük.Gaz pedalını sonuna kadar bastığımızda ise çıkan ses 84 desibel seviyelerindeydi.Bu da Mazda Miata' ya göre biraz daha sessiz.Süspansiyon konusunda sınıfı geçen 2017 Fiat 124 Spider, açıkcası bizim beklentilerimizin üzerinde bir sürüş keyfi sundu.1.4 litrelik motor süper güçlü bir motor olmasa da turbo olması bu gayet iyi bir performans elde etmenize imkan tanıyor.

2017 Fiat 124 Spider İç Tasarımı Nasıl?

Kardeşi Mazda Miata ile benzer bir iç tasarıma sahip olan 2017 Fiat 124 Spider, parlak kaplamaları ve sportif süslemeleri ile göze biraz daha fazla hitap ediyor.Güzel dizayn edilmiş bir iç tasarım olmasına rağmen sanki biraz gözü yoran bir iç tasarımın da olduğunun altını çizelim.Tabi bu durum kişiden kişiye göre değişecetir.Tentesi açık haldeyken koltuk ısıtmalarının gayet iyi performans gösterdiği 2017 Fiat 124 Spider, soğuk kış günlerinde bile sizi sıcak tutacak kapasiteye sahip.

 

2017 Fiat 124 Spider Alınır mı?

Fiyatı henüz açıklanmayan 2017 Fiat 124 Spider, Türkiye pazarındaki farklı modellerden biri olacak.Rakiplerinin lüks segmentte olduğu 2017 Fiat 124 Spider, bu tarz bir araç isteyenlerin tercihlerinden biri olabilir.Fiyatının da çok yüksek olmasını beklediğimiz 2017 Fiat 124 Spider, düşük fiyat-yüksek performans isteyenlerin satın alabileceği bir model.Fakat tasarım olarak biraz geçmişe bağlı kalmış gibi gözükmesi, modern tasarım meraklılarını üzebilir.Dediğimiz gibi 2017 Fiat 124 Spider' ı   satışlarını performans ya da tasarımından çok sahip olacağı fiyat listesi olacaktır.

2017 Fiat 124 Spider Fiyatı Sizce Ne Kadar Olmalı?

Önümüzdeki aylarda fiyatı açıklanacak olan 2017 Fiat 124 Spider' ın fiyatı sizce ne olmalı?Yorumlarınızı aşağıdan yazabilir, aracın görsellerine ulaşabilirsiniz.

Honda Civic Hatchback

 • 8.2.2017 10:32:49
 • 0 Yorum
 • 1504

2016 Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılan 2017 Honda Civic Hatchback için yeni teknik bilgiler açıklandı.Ayrıca yeni görseller de oldukça dikkat çekici.

Bugüne kadar geliştirilmiş en sportif Civic modeli olarak dikkat çeken 2017 Honda Civic Hatchback, selefine göre 30 mm daha geniş, 136 mm daha uzun ve 20 mm daha yere yakın.Şasisi de selefine göre %52 oranında daha sert olan 2017 Honda Civic Hatchback, yeni arka süspansiyonları ile daha sportif hale getirildi.

Sürücü koltuğu 35 mm  daha alçalan 2017 Honda Civic Hatchback' in direksiyon simidi de değiştirildi.

2017 Honda Civic Hatchback' in motor seçenekleri ise 1.0 ve 1.5 olacak.

1.0 litrelik motor seçeneği ile 129 beygir güç ve 200 Nm tork üretilebilecek.6 ileri manuel şanzıman ile kombine edilen bu ünite, 100 km' de 4.7 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştiriyor.

1.5 litrelik motor seçeneği ise 182 beygir güç ve 240 Nm tork üretebiliyor.Bu ünite de yine  ileri otomatik şanzıman ile kombine edildi.100 km'de 5.8 litrelik yakıt tüketimi ve 133 g/km CO2 salınımı gerçekleşiyor.

2017 Honda Civic Hatchback' te ayrıca Apple Car Play ve Android Auto sistemleri ile desteklenen Connect bilgi-eğlence sistemi bulunuyor.Acil durum frenleme sistemi, çarpışa uyarı sistemi, hız kontrolü ve trafik levhası tanıma sistemleri de diğer özellikleri...

2017 Honda Civic Hatchback Türkiye' de ne zaman satışa sunulacağı henüz belli değil. 

2017 Honda Civic Hatchback Fiyatı Ne Kadar?

Amerika' da 19.700 dolardan satışa sunulan 2017 Honda Civic Hatchback, sizce Türkiye' de ne kadar fiyat listesine sahip olur? Yorumlarınızı aşağıdan yazabilir  ve görselleri inceleyebilirsiniz.


 

Skoda Kodiaq Scout

 • 8.2.2017 10:16:43
 • 0 Yorum
 • 1155

Önümüzdeki ay Türkiye' de de satışa sunulacak olan Skoda Kodiaq' ın yeni bir versiyonu  daha aileye ekleniyor.

Kardeş markalarVolks wagen' nin Alltrack,  Audi' nin Allroad, Seat' ın X-Perience versiyonları ile benzer hatlara sahip olan 2017 Skoda Kodiaq Scout, aynı versiyonu Octavia, Roomster ve Fabia modellerine de uygulamıştı.

19 inçlik jantları, renkli camları, gümüş renkli alt gövde koruması, tavan rayları, pencere çerçeveleri ve kapı aynıları farklılık gösteren 2017 Skoda Kodiaq Scout, dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte satışa sunulacak.

2 benzinli 2 de dizel ünite ile satışa sunulacak olan 2017 Skoda Kodiaq Scout, 190 beygir güce kadar uzanan ünitelere sahip olacak.Cenevre Otomobil Fuarı' nda örtüsünü kaldıracak olan 2017 Skoda Kodiaq Scout, modelin en sportif hali olacak.

2017 Opel Insignia Spor Arabasını tanıtıyor

 • 8.2.2017 10:08:25
 • 0 Yorum
 • 1202

opel insignia sports tourer 2017 ile ilgili görsel sonucu
Opel' in amiral gemisi Insignia'nın sedan kasasından sonra station wagonu da tanıtıldı.2009 yılında yılın otomobili ödülünü alan Insignia, yeni haliyle Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı' ndaki yerini alacak.

Yayınlanan görsellere baktığımızda 2017 Opel Insignia Sports Tourer' ın Grand Sport ile aynı tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz.Monza konseptinin izleri yine 2017 Opel Insignia Sports Tourer' da da görülüyor.Tavan çizgisi, sedana göre 4 cm daha uzun olması, 1640 litreye kadar ulaşan bagaj hacmi gibi farklı özellikleri bulunuyor.

Selefine göre daha geniş bir model olan 2017 Opel Insignia Sports Tourer, kullanılan malzemelerden dolayı artık 200 kg daha hafif olacak.Böylece yakıt tüketimi bir nebze olsun daha azalacak.

Grand Sport' da yer alan dört tekerlekten çekiş sistemi, uyarlanabilir süspansiyon sistemi, motor seçenekleri gibi ana konularda 2017 Opel Insignia Sports Tourer' de yer alacak.