Cadillac 2018 XTS Tanıtıldı

cadillac-2018-xts-tanitildi

Amerikan efsanesi Cadillac 65 serisinin günümüzdeki temsilcisi 2018 Yeni Cadillac XTS, markanın premium sedan sınıfındaki varlığını devam ettirmesi adına tanıtıldı. Dışta ciddi değişim yaşayan, iç mekanda ise mevcut versiyondan pek farkı bulunmayan makyajlı XTS modelini yakından tanımaya hazır mısınız? O zaman sizleri yazının devamını okumaya davet ediyorum.

2018 Yeni Cadillac XTS Özellikleri

Cadillac XTS, 2013 yılında markayı F segmentinde temsil etmesi adına Cadillac DTS yerine üretildi. GM grubunun Epsilon II platformunda yükselen bu otomobil, 4 yıllık üretim sürecinin sonunda makyajlanarak 2018 Yeni Cadillac XTS olarak karşımıza çıktı.

Neler Değişmiş?

Dıştaki yeniliklere baktığımızda 2018 Yeni Cadillac XTS, 1.1 inç yani 27.9 mm kadar kısalmış. Tasarımsal olarak ise farlar daha dinamik hale getirilirken ızgara ve tampon yapısı değiştirilmiş. Led sinyalli yan aynalar net ve sert hatlara sahip olurken arkada tampon, stoplar, bagaj kaputu ve egzoz çıkışları değişmiş. 509 litrelik bagaj alana sahip olan XTS’in yaşam alanında pek bir değişim yapılmamış.

2018 Yeni Cadillac XTS Teknik Özellikleri

Aracın genel özelliklerine bakacak olursak donanım paketine göre değişmek kaydıyla, 22 yöne elektrikli ayarlanabilir sürücü koltuğu, 12.3 inçlik sürücü bilgi ekranı, ısıtmalı direksiyon, ısıtmalı sürücü ve soğutmalı ön ve arka koltuklar, opsiyon olarak alınabilen 14 hoparlörlü Bose ses sistemi, 8 inç multimedya ekranı, geliştirilmiş navigasyon sistemi gibi özellikler yer alıyor. Bir de Yeni XTS için Platinum V-Sport seçeneği eklendi. Bu pakette ise standart olarak 19 inç ve 20 inç jant seçenekleri, brembo ön fren diskleri, geliştirilmiş sürüş konforu, dört tekerden çekiş sistemi, elektronik diferansiyel kilidi, dört usb portu, 8 hoparlörlü Bose ses sistemi, atdaptif uzaktan çalıştırma sistemi özellikleri sunuluyor. Ayrıca aktif sürüş asistanlarının birçoğu da 2018 Cadillac XTS kullanıcısının hizmetine veriliyor.

2018 Yeni Cadillac XTS Donanımları

Teknik verilere de bakalım. Motorda herhangi değişim yoktur. 2.0 litrelik turbo benzinli 272 ps 353 nm tork, 3.0 litre V6 astmosferik benzinli 304 ps 358 nm tork ve 3.6 litre V6 turbo benzinli 410 ps 500 nm tork güç üreten üniteler yerini korumuş. Yine 6 ileri otomatik şanzımanla sunulacak.

Gelen hatlarıyla 2018 Yeni Cadillac XTS modelini anlattım. Ülkemizde satışı olmayan bir araç ama meraklıları için ekledim. Türkiye’ye girişi özel siparişle yapılıyor. Henüz fiyatlanmadı. Önümüzdeki aylarda tamamen detaylanır. Cadillac resmi web sitesinden takip etmenizi tavsiye ederim.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR