Tesla Model 3 Çok Satan Arabalar Listesinde!

tesla-model-3-cok-satan-arabalar-listesinde

Tesla, gaza basarak Mart ayının son çeyreğinde üretimde 2 bin adedi geçtiğini açıklarken yılın 3 ayında 8 bin 130 adet Model 3 teslim edildiğini doğruladı.
Tüm üretim rakamlarnın açıklandığı şu günlerde en gözde modelleri bile geride bıraktığını vurgulayarak bir numara olduğunu göstermiş oldu.Bazı ekonomi rakamlarına göre amerikada en çok sstan arabalar listesine gimeyi başardı.Üretiminden sonra az satacağı konuşulmasına rağmen belli bir seviyeye ulaştı. 

Bazı araştırma şirketleri ise elde ettikleri veriler doğrultusunda 2. yada 3. sırada olduğunu söylüyorlar. Resmi olarak doğrulanmasa da bu iddianın nedeni Tesla'nın coğrafi olarak detaylandırma yapmaması. Bilançolardaki yıllık gelir dikkate alınarak filtrelenen sonuçlara göre 4 bin 700 ile 5 bin 900 adet arası Model S ve 4-5 bin arası da Model X satılma ihtimali bulunuyor.

Tesla'nın model 3 aracı da hem performans bakımından çok iyi hem de bu arabaya bir hayli ilgi büyük bu yüzden diğer toyota rakamlarını da geride bırakmış olduğu konuşulmaktadır.Bazı modellerinin çok sattığı ve hibrit bir teknolojiyle kullanıcıları arasında en iyi olduğu ortadadır.

Şirketin başarısı gözle görülür derecede artmış durumdadır.
Sonuçlarına bakıldığında aşırı hızlı bir üretim artışı söz konusu olarak en iyi seviyeye yükseltilmiş durumda.Mart ayı itibariyle 2000'den fzla aracın üretilere hızlı bir artış olduğun dair rapor sunulduğu belirtiliyor. Hatırlanacağı üzere son haberlere göre Tesla'nın kurucusu Elon Musk'ın yeniden merkeze geldiği ve üretim hattının başında durmaya başladığı belirtilmişti.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR