Volkswagen ve Audi'ler Çürümeye Bırakıldı!

volkswagen-ve-audiler-curumeye-birakildi

ABD’nin California eyaletinde yer alan çöl, emisyon skandalıyla geri çağrılan Volkswagen ve Audi dizel araçların sonu oldu.Bu skandal sonrasında bu araçların ne kullanımı nede çalıştırılması tamamaen yasaklandı.

 Volkswagen şirketi, yaşadığı ve oldukça zor durumda kaldığı skandal sonrası problemleri devam ediyor. Daha önce ABD’deki davaları kaybeden şirket, milyarlarca dolar tazminat ödemeye mahkum bırakılmıştı.

Hukuksal süreçte ABD mahkemeyi kaybedince Almanya tazminatı ödemektende vazgeçti.Bazı yazılımlar düzeltilirse hala bir şanslarının olduğunu açık bir şekilde ifade ediyorlar.


Volkswagen şirketi yaptığı açıklamada Amerika Birleşik Devletlerinin tüm bu araçları sığabilcek kapasitede bir depo sisteminin olduğunu da belirtti. Bunlar arasında Detroit futbol stadyumu, eski bir Minnesota kağıt fabrikası ve Victorville, California yakınlarındaki bir çöl mezarlık da yer alıyor.

VW sözcüsü Jeannine Ginivan amarikada bulunan depolarla ilgili şu açıklamada bulundu:"Volkswagen şartlarına göre satın alınan araçların sorumlu bir şekilde depolanmasını sağlamak için" dizel yerleşimlerinden biri olduğunu söyledi.

Sırf emisyon problemi yüzünden yaşanan skandal sonrası binlerce araba çöl ortamı diye tabir edilen yerde çürümeye terk edilmiş bir vaziyette duruyor.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR