Acı haber tez geldi!Şehidimiz Var!

aci-haber-tez-geldisehidimiz-var

Zeytin Dalı harekatının dün 41. gününde Türkiye’yi yasa boğan acı haberler geldi. Hatay-Hassa’nın karşısındaki bölgede teröristlerle çıkan çatışmada Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat ve koruculardan toplam 8 şehit verildi, 

13 asker de yaralandı. Şehit ve yaralıların çoğunluğunun İzmir Bornova Jandarma Komando Tugayı’ndan olduğu öğrenildi. Harekatta onlarca şehit etkisiz hale getirilmiş oldu!

Hatay’ın Hassa ilçesi karşısındaki Hac Bilal köyü Keltepe bölgesinde dün öğleden sonra Jandarma ve Polis Özel Harekat (JÖH ve PÖH) timleri, korucular ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri ile PYD/PKK’lı teröristler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Edinilen bilgiye göre Hatay Sakız Hudut Karakolu’nun karşı tarafında bulunan bölgeye ağır silahlarla sızma girişiminde bulunan teröristlerden 20’den fazlası etkisiz hale getirildiÖSO tünellerde pusuya yatmış düşman birliklerini etkisiz hale getirebilmek için güçlü bir operayon gerçekleştirdi.

ÖSO teroristlerin ağır makinalı silahlarına karşı ciidi bir mücadele içerisinde.Türk Silahlı Kuvvetleri’nden dün gece yapılan ilk açıklamada “Beş kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, yedi kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır” denildi.Yine yarım saat arayla yapılan açıklamada 3 askerimin şehit olduğu diğer 6 kişinin de çatışmalarda ağır yaralandığı duyuruldu. Şehit ve yaralıların büyük kesiminin İzmir Bornova Jandarma Komando Tugayı’ndan olduğu öğrenildi. Çatışmalarda onlarca teröristin öldürüldüğü duyuruldu.

Genel Kurmay Başkanlığının yaptığı açıklamada günlerce süren operasyonların devam etmekte olduğunu çatışmaların  devam ettiği açıklaması geldi.
Cumhurbaşkanımız şehit ailelerine ve yakınlarına sabır ve baş sağlığı diledi.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR