Alex Jones'un Nefret Söylemine, Facebook, iTunes ve Spotify'den Ortak Tepki

alex-jonesun-nefret-soylemine-facebook-itunes-ve-spotifyden-ortak-tepki

Facebook, iTunes ve Spotify, komplo teorisyeni Alex Jones'un ve Jones'un markası InfoWars'un yüzlerce yayınını platformlarından kaldırdı. Apple'dan yapılan açıklamada, Alex Jones'un ve InfoWars'un  yayınlarının, iTunes'dan ve yayın akışı uygulamalarından kaldırıldığı belirtildi.  Açıklamada "nefret söylemine hoşgörü gösterilmediği"  ifadesini kullanıldı. 

Facebook InfoWars'un sayfasını, "nefret söylemi" nedeniyle  platformundan kaldırdığını duyururken, müzik veri ve akış servisi Spotify, BBC'ye "The Alex Jones Show"u yayın akışı listelerinden çıkardığı açıklamasını yaptı. ABD'de 11 Eylül saldırılarını, Washington yönetiminin planladığına  dair komplo teorileri nedeniyle yaygın biçimde eleştirilen Alex Jones, 2012'de  Sandy Hook İlkokulu saldırısında öldüğü açıklanan çocukların oyuncu olduğunu  iddia etmişti. Saldırının kurbanı 2 çocuğun ailesi Jones'a iftira davası açmıştı.

ouTube da Temmuz ayında, 2,4 milyondan fazla takipçisi olan Jones'un  kanalından 4 videoyu kaldırmıştı. Jones, kaldırılan videoların bazılarında  Avrupa'ya giden Müslüman göçmenleri eleştiriyordu...

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR