Amerika'daki Yangının Uzaydan Görüntüleri

amerikadaki-yanginin-uzaydan-goruntuleri

Günlerdir Amerika'nın California Eyaleti'nde süren yangın tüm dünya basınında yer almaktadır. Hala kontrol altına alınamayan yangında hala can ve mal kayıpları devam etmektedir. 15 bine yakın itfaiye ve can kurtaran ekiplerinin müdahale etmeye çalıştığı yangın durmak bilmeden yakıp geçmeye devam ediyor. 150 kilometrelik alanın yangında tahrip olduğunu belirten yetkililer devam etmesi halinde daha büyük hasarlara yol açacağını belirtiyor.

Tüm bu olaylar yaşanırken Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) görevli astronot Alexander Gerst, 16 farklı bölgede devam eden yangını uzaydan görüntüledi. Alman  astronot Alexander Gerst, Dünya yörüngesinden çektiği bu kareleri Twitter hesabından takipçileri ile paylaştı. Daha önceleri İstanbul'u ve İstanbul Boğazı'nı görüntüleyerek sosyal medya üzerinden paylaşan Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS), bu kez üzücü görüntüleri paylaştı. 

ABD Başkanı Donald Trump, California'daki yangınların büyümesinden "kötü çevre politikaları uygulayan" eyalet yetkililerini ve "suyu gerektiği gibi kullanmayan" itfaiyecileri  sorumlu tuttu. Eyalet yetkilileri ve yangın söndürme uzmanları ise Trump'a cevap vermekte gecikmedi ve "yangınları söndürmek için yeterli suyun bulunduğunu", ayrıca  "şiddetli ve yıkıcı yangınlara iklim değişikliğinin neden olduğunu" ifade etti.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR