Fransız Askerleri, YPG/PKK,ABD İş Birliği!

fransiz-askerleri-ypgpkkabd-is-birligi

Aldığımız haberler doğrultusunda birden çok noktada yapılmış olan haberler ve bilgielr doğrultusunda bu olay tespit edilmiş oldu.
Fransız ordusu, Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü YPG/PKK işgalindeki alanlarda hareketliliğini ve örgütle temaslarını artırdı.Bu da akıllara farklı stratejiler mi geliştiriliyor sorusunu da getirmiş oldu.

SDG ismini kullanan terör örgütü YPG/PKK'nın elebaşları, 29 Mart'ta Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile Paris'te görüşmüştü.Kendileri ile ilgili çıkan haberlerde örgütlere destek vereceklerine dair farklı açıklamaları olmuştu.Yönetm ayrıcan terör örgütüne askeri yönden de destek olacaklarını da ifade etmişlerdi.Fransa Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklama da "Fransa ve uluslararası toplumun SDG ile Türkiye arasında diyalog kurulmasına aracı olabileceği" belirtilmişti.

Bazı özel kaynaklardan almış olduğumuz bilgiler ışığında ise Fransız özel birlikleri, aldığımız haberlere göre işgal bölgesiyle haberleştiklerini de ifade ediyorlar.Burada kalıp kalmadıkları ise bilinmiyor.Bu noktadan da AB ile birleşildiği de kaydedildi.

Yine bölge de dikkatleri çeken farklı bir olay ise Fransız askerlerinin işgal noktasında sürekli hareket halinde oldukları.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR