Penguvenler Keşfedildi!

penguvenler-kesfedildi

Scientific Reports dergisinde yayımlanan habere göre, 2015 yılında Antartirka'da yapılan yüzey araştırmaları sırasında yaklaşık 1.5 milyon penguen bulundu. Araştırmacılar, Tehlike Adaları'nda bulunan dünya da yaşamını sürdürmekte olan en büyük koloni olduğunu söyledi.

Okuduğumuz yazılara göre bu sürüye daha önce dünyanın hiç bir yerinde rastlanmamıştı.

Sayısı 1,5 milyonu bulan penguen sürüsünün, insanların ve iklim değişikliği etkilerinin daha az görüldüğü "Tehlike Adaları"nda keşfedildiği belirtildi.

Bu adaların özellikle kutuplardan çok uzakta oldukları nedeniyle hayatta kalabilmeyi başardıkları ifade edildi.

Bu grup daha önce hiç görülmedi!

Yeni keşfin, Antartika’daki Adelie penguen sürüleri arasındaki en büyük sürü olduğu kaydedildi.Şimdiye jadar nesillerinin tükenmekte olduğu düşünülüyordu.Fakat uygun koşullarda hayatta kalabilmeyi başarabilmiş milyonlarca penguvenin bir arada yer aldığı grup keşfedildi.


New York'taki Stony Brook Üniversitesinden ekoloji uzmanı Heather Lynch, penguen sürüsü ile ilgili ilk belirtileri 2014 yılında tespit ettiklerini belirterek, “2014 yılında uzaydan aldığımız görüntülerde penguen dışkılarına rastlamıştık ancak bunun yanlış olabileceğini düşünmüştüm. Fakat daha sonraki araştırmalarda daha önce hiç görülmemiş devasa bir penguen grubunu keşfettik.” ifadelerini kullandı.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR