"Türkiye 1,6 milyon Suriyeli Çocuk Barındırıyor" Açıklaması

turkiye-16-milyon-suriyeli-cocuk-barindiriyor-aciklamasi

Dünya'da unicef temsilcisi olan ve ülkemizi birçok konuda temil etmiş olan  Nona Zicherman, 'Türkiye, çocuk işçiliği ile mücadele konusunda çok ciddi ilerleme kaydetmiştir. Bununla ilgili gerekli mevzuatları çıkarmıştır, uygun politika ve programları uygulamaya koymuştur.' dedi.

UNICEF'in desteğiyle çocuk işçiliğiyle mücadele amacıyla İzmit Cephanelik bölgesinde kurulan "Benim Evim Çocuk ve Gençlik Merkezi"nin açılışında konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan,uzun süre çocuk psikolojisi ile ilgilenmiş olduklarını ve bu anlamda bir çok çalışma yapmış olduklarını da belirttiler.

Böyle bir projeyi daha önce gerçekleştirmek istediklerini ve sokak çocukalarının bu halleri için oldukça üzgün olduklarını ifade ederken Doğan, "Kurumlarımızla iş birliği içerinde bu tür çocukları topladık ama bu çözüm değil. Bu çok yönlü bir çalışma gerektiriyor. Herkes el atmalı. Hepimiz bu konuda netiz. Valilik, Emniyet ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve UNICEF’e teşekkür ediyoruz." diyerek sokaklarda mendil yada yara bandı satarak para kazanan çocuklara yardım etmek istediklerini de belirtmiş oldular.
Yine yaptığı diğer bir açıklamada çocuk işçiliğinin tamamen önüne geçeceklerini savunan ve bu yönde yapmış oldukları çalışmalarını da belirtmiş oldular.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR