Osmangazi Üniversitesi'ne Yeni Rektör Ataması!

osmangazi-universitesine-yeni-rektor-atamasi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi'nde, 5 Nisan'da 4 öğretim görevlisinin, araştırma görevlisi Volkan Bayar yaptığı katliam olayı sonrasında görevini bırakan  Prof. Dr. Hasan Gönen'in yerine Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından atanan Prof. Dr. Kemal Şenocak görevine başladı. 
Cenazeler için üniversitenin camisinde bugün itibariyle mevlüt okutuldu.Mevlüt yoğun bir kalabalık ile öğrencilerin de katılımıyla gerçekleşti.Mevlüt ilahiyat fakültesinde gerçekleştirildi.

Dün kurul toplantısı yapılarak karar için bir görüşme gerçekleştirdildi. YÖK, Gönen'in yerine ESOGÜ rektörlüğü görevine vekaleten Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal Şenocak'ı atadı.Öğle saatleri içerisinde ataması gerçekleştirilen rektör görevine başlayabilmiş oldu.

  Türk Eğitim Sen Eskişehir 2 Nolu Üniversiteler Şube Başkanı Gürol Yer, düzenledikleri mevlit ile ilgili olarak, "Yüreğimiz kan ağlıyor. 4 vatan, millet sevdalısını katlettiler. Bu bizi son derece üzdü. Biz çalışma arkadaşları olarak arkadaşlarımıza en azıdan manevi bir borç ödemek için ESOGÜ İlahiyat Fakültesi Uygulama Camii'nde mevlit tertip ettik. Sözün bittiği noktadayız. Arkadaşlarımızı unutmayacağız, unutturmayacağız" diyerek acısını ifade etmiş oldu.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR