Akaryakıtta ÖTV İndirimi Yolda Mı?

akaryakitta-otv-indirimi-yolda-mi

Vatandaşların en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi tabikide zamlar ve indirimler.Bir çoğumuz gündelik hayatlarında oldukça araç kullandığımız için normal bir ihtiyaç olarak görebilecek hale gelmeye başladık.Özellikle hayatımızda günlük koşullar artış gösterdikçe ve ekonomik durumlar baz alındığında ise bunlarn bize ne tür bir geri dönüş yapacağını da bilemiyoruz.

Maliye Bakanlığı’nın politikalarıyla Merkez Bankası’na destek olması gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ertem, fiyat esnekliği az olan akaryakıt ürünlerinde ÖTV indirimine gidilebileceğini söyledi.
Yine geçtiğimiz günlerde ülkemizin televizyon kanalı üzerinden yapmış olduğu açıklamalarda da bunların bize faydalarını da belirtmiş oldu.


Konuşmasında ana bankamızın sağlamış olduğu indirimleri içeren bir ifade kullanarak bunları nasıl yapılacağı hakkında şöyle söyledi "Merkez Bankası'nın sıkılaştırması yeterli, gerekeni hatta fazlasını yapıyor. Dalgalı kur sistemi uygulayan bir ülkede kuru kontrol etmenin çok zor. Merkez Bankası'nın kur hedeflememesi gerekir" dedi.Bu ifadeler sonrasında bizler akaryakıtta ÖTV konusunda zam alacağımızı da belirtiyoruz.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR