Avrupa Sanayisi Düşüşte!

avrupa-sanayisi-dususte

Genel anlamda dünya ekonomisinde bu aralar hızlı bir düşüş olduğu görülmekte bir çok katagori çerçevesinde kıyaslamalar yapacak olursak bunların en iyi örnekleriyle de karşılaşabilmekteyiz.
Sanayi üretimi, bu yılın şubat ayında bir önceki aya kıyasla Avro Bölgesi'nde yüzde 0,8, Avrupa Birliği'nde (AB) ise yüzde 0,7 azaldı.

Avrupa İstatistik Ofisi'nin (Eurostat) edindiğimiz bilgiler ışığında  şubat ayında gemnel anlamda bir artış göstermiş olsada bu yılın ocak ayında tekrar eden bir gerileme geçiriyor.Bu üretimin azlığı yada başka sebeplerle kıyaslanbilmekte.

Çalışan kesim ve ülkelerin işlevselliği bakımından ne yazıkki ekonomik veriler baz alındığında düşüşün yerini karşılayan belli bir artış dilimi tam anlamıyla yükselme gösterebilmeye yeterli olamadı.

28 ülkeden oluşan AB’de ise sanayi üretimi, şubat ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 0,7 azaldı. 2017 yılının aynı ayına göre ise yüzde 3,1 yükseldi.
Bu konuda uzman istatikçilerden aldığımız iktisadi değerlere baktığımızda bu düşüşün sebebinin büyük çoğunlukla sanayiye bağlı olduğu da ortada.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR