Ucuz Et İle Vatandaşlara Müjde!

ucuz-et-ile-vatandaslara-mujde

Biliyorsunuz ki et fiyatları çok pahalı ve bizler et alamıyoruz orta halli ailelerin evine ne yazıkki etli yemekler ya da pişirimler çokça giremiyor işte tüm bunlara çözüm olarak markatlere geçtiğimiz günlerde daha hesaplı et fiyatları ile satış başlatılmıştı.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, Et ve Süt Kurumunun zincir marketlere ucuz ve uygun fiyata et satışına ilişkin, 'Dar gelirli kardeşlerimizin mutfağı şenlensin diye bu eti piyasaya veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz' dedi.

Ayrıca bu çalışama sonrasında ise birden çok ilde de çalışma başlatıldı.Dağıtım sonrasında bunun tüm şehirler adına oldukça önem arz edeceği de vurulanmış oldu.

 Ayrıca bakanımız bu satışın herkese faydalı olacağını da belirterek sözlerine bunları da ekledi:
"29-30 liraya et satıyorum, satmaya da devam edeceğim. Ben gider 29 liralık yerden alırım, başkası 60 liraya et yiyorsa yesin, afiyet olsun. Dar gelirli kardeşlerimizin mutfağı şenlensin diye bu eti piyasaya veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz."dedi.
Bu konuşmadan sonra bir çok varandaşımızın da yüzü güldü diyebiliriz.


Her zaman üreticilerin yanında olduklarını aktaran Fakıbaba, genel anlamda bayramlarda oldukça bundan faydalanan ve ekonminin içinde olan üreticilere fırsat verilmeyeceğini esanfa emekçiye saygı duyduklarını da ifadelerinde belirtmiş oldular.İnş bu bayram herkes et yer ve yüzler güer görünen o ki et fiyatları hesaplı olduğundan  bir çok evde ziyafet verilecek.

Sinem özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR