Yeni Yasa Geliyor!Ekmek ve İçki Bir Arada Satın Alınamayacak!

yeni-yasa-geliyorekmek-ve-icki-bir-arada-satin-alinamayacak

Bursa belediye başkanı bu konuda vatandaşlarından çok şikayet aldıklarını ve iki ürünün yan yana satılmayacağını vurguladı.


Özellikle vatandaşlar bakkal ve diğer marketlerde yanyana konulmasından dahi rahatsızlar.Şehrin bir çok yeri denetime açılarak bunlarla ilgili çalışalar düzenlediklerini ve yönetmeliklerin yazılıp b,r an önce tasarlanacaklarını da belirtmiş oldular. Başkan Aktaş,

 

"Bunun üzerine BESAŞ, tarihi hatırlatarak geçtiğimiz günlerde çağrıda bulundu. Bursa genelinde 190 bayi, 260 bakkal ve market olmak üzere toplam 450 noktada BESAŞ ekmeği ve mamulleri satışı yapılıyor. 200 binden fazla ekmek satıyoruz. Bu konu ise sadece 13 noktayı bağlıyor. Bu noktalarda ise toplam 1300 ekmek satılıyor. Bu arada bir büyük markette hem alkol hem de ekmek satılıyor. Bu yüzden bunlarla ilgili iptal söz konusu değil. Alkol kullanılmasına veya kullanılmamasına saygı duyuyoruz. Ancak ekmek gibi temel bir besin maddesi, özellikle anne ve babalar tarafından çocuklara aldırılıyor. Vatandaştan gelen siteme kayıtsız kalamazdık" açıklamalarında bulunarak çevre halkının istekleri doğrultusunda titiz bir çalışma gerçekleştireceklerini de belirtmiş oldu.


Verilen karardan insanlardan herhangi  bir tepki almadıklarını ve insanların bu durumdan hoşnut olduklarını söyleyerek hiç kimsenin ve toplumun yaşam tarzına müdahalede bulunmadıklarını insanların tercihlerini kendilerine bıraktıklarını da belirtmiş oldu.Gençlerin tamamen alkolden uzak tutulmasına yönelik ve toplum yararına bir çalışma olduğunu belirtti.Ayrıca topluma bir çok yönden yaralı bir ugulama olacağını genç ve çocuklarımıza da iyi örnek olacağını sağlık açısından önemli olduğunu söyledi.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR