WhatsApp Sonunda Bekleneni Uyguladı

whatsapp-sonunda-bekleneni-uyguladi

Yıllardır ücretsiz ve reklamsız kullandığımız WhatsApp'larımız artık reklamlı olacak! Facebook kurucularının en büyük projelerinden birisi olan WahtsApp, uzun yıllardır ücret karşılığında kullanılacak diye gündemdeydi. Bir türlü ücretlendirilmeyen ve reklam koyulmayan koyulmayan uygulamaya artık reklam geliyor. Yıllardır reklamsız ve ücretsiz olarak kullanılan bu programın geliri nasıl elde ediliyordu?

WhatsApp'ın nasıl kazanç sağladığına dair bariz bilgiler olduğu kadar farklı toriler de vardı. Facebook'un kullanıcı bilgilerini sattığı, WhatsApp konuşmalarınızı okuyarak Facebook üzerinden reklamlar gösterdiği gibi uçuk teoriler dahi vardı.  Ancak bu teorilerin bir süre sonra bir önemi kalmayacak: Nitekim WhatsApp, gelecek seneden itibaren içerisinde reklamların bulunduğu bir uygulama halini alacak. Wall Street Journal'in güvenilir kaynaklardan aldığı bilgiye göre, kullanıcıların durumlarına bakarken çeşitli reklamlar göreceksiniz.

Maalesef bu reklam olayının detaylarını henüz kimse bilmiyor. Kullanımı etkileyecek kadar sinir bozucu reklamlar olacak mı, diğer programlarda olduğu gibi telefonun büyük kısmını kaplayacak mı, yoksa küçük bir yeri mi baz alacak bilinmiyor. Yine de uzunca süredir reklamsız deneyim sunan WhatsApp'ın bu tür bir karar alması, bazı  kullanıcıları fazlasıyla üzecektir.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR