Bahar Yorgunluğunuza İyi Gelecek Tavsiyeler

bahar-yorgunlugunuza-iyi-gelecek-tavsiyeler

Baharın gelmesiyle birlikte hepimiz bir halsizlik ve kırgınlık haline girmeye başlıyoruz.Bu yüzden bahar yorgunluğumuzu üzerimizden atabilmenin de alternetif yollarını araştırarak bir an önce üzerimizden atmamız gerekiyor.Gelin inceleyeceğimiz bir kaç besin tavisyemiz ile bahar yorgunluğunuza iyi gelecek yiyecekleri de belirleyelim.

Kivi'yi denediniz mi?

 

En çok sevdiğimiz pazarlardan sıkça aldığımız meyvelerden bir tanesi de kividir bu yüzden doktorlar tarafından da en çok tavsiye dilen ürünlerden bir tanesidir diyebiliriz.C vitamini içeriği en yüksek meyveler arasında yer alır. Metabolizmayı hızlandırır ve kendinizi daha zinde hissetmenize yardımcı olur. Özellikle içerisindeki demir maddesi sizi oldukça zinde tutacak ve vücuduzun her ihtiyacını da karşılayacaktır.


Avokado'yu denediniz mi?

 Bu meyve ülkemizde naidr bulunan meyveler arasında olsa da faydaları saymakla bitmiyor.E çok sizi bahar döneminde yakayan halsizliğinize çözüm bulabilmek adına oldukça etkili ve canlandırıcı özelliğe sahip.Bahar döneminde vücudun azalan vitamin ve mineral yapısını düzenlemek için gerekli olan A, B1, B2, B, B6 C,E, K vitaminlerini ve fosfor, magnezyum, demir, potasyum, kalsiyum ve çinko gibi mineralleri içerir. 

Ceviz-Fındık-Badem'i denediniz mi?

 Muhteşem üçlü dediğimiz bu üç besin sizin vücudunuzun her yönden ihtiyaçlarına yanıt veebilecek bir potansiyele sahip.İçerdikleri magnezyum, E vitamini ve omega-3 yağ asitleri sayesinde yorgunluğa karşı adeta savaşan besinlerdir.Vücudunuzdaki fazla ödemlerin yerini içeriklerindeki organik enerji ile doldurabilecek potansiyele sahipler diyebiliriz. Özellikle antioksidan etkisi olan E vitamini bağışıklık sistemini güçlendirir.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR