Ruhunuzu Arındıracak Yoga ve Meditasyon Önerileri..

ruhunuzu-arindiracak-yoga-ve-meditasyon-onerileri

Bizim sağlıksız beslenmemiz yediğimiz yiyeceklerin kalitesine dikkat etmememiz bizi bir çok açıdan etkileyebiliyor.Özellikle beynimizin zevk noktalarını harakete geçirmekte zorlanabiliyor.

Stresli yaşamlar sürüyoruz ve stres, sıklıkla hem kilo almamıza hem de anksiyeteye yol açıyor.Bu yüzden sizlere bir kaç öneri ie hem daha sağlıklı beslenmek hemde yoga teknikleriyle ruhunuzu arındırabilmek adına bir kaç seçenek sunacağım.

 

Tatlı gıdalar sadece bir süreliğine sizi mutlu edecektir.
Şekerli ve yağlı besinler her ne kadar kendimizi iyi hissetmemizi sağlasa da, bu etki son derece kısa sürer. Ayrıca bu gıdaların tüketilmesi genel sağlık durumunun bozulmasına ve kilo almaya neden olabilir. Bu nedenle stresle başa çıkmak üzere başka yöntemlere ihtiyacımız var: Mesela ben stresli dönemlerimle yoga ve meditasyona başvuruyorum.


Stresli dönemlerinizde daha çabuk rahatlayabilmeniz açısından sizlere bir kaç tavsiyede bulunacağız.
 Yoga ve meditasyon elbette yeni konseptler değil, ancak adaptasyon yeteneğinizi desteklemek, zihninizi yatıştırmak ve aynı zamanda stresli anlarda abur cuburdan medet ummanın beraberinde getirebileceği dezavantajlardan kaçınmak için mükemmel yöntemler. İlk çağlardan itibaren ize insanlar bu yöntemleri kullanrak daha sağlıklı ve stresten uzak bir yaşam için kendilerine gelmişler.
Yogayla esneme, meditasyonla dinginlik

 

 

- Eğer ruhunuzu dinlendirmek adına meditasyon yada yogadan faydalanacaksanız öncelikle bunu daha sessiz sakin kendi içinizde çekilebileceğiniz halde halletmeye çalışın. 
- Yoga matı, zil veya battaniye gibi özel bir ekipmana ihtiyaç duyduğunuzu düşünmeyin çünkü her yerde meditasyon yapabilirsiniz. Aslında etrafınızdaki eşya kalabalığını en aza indirmenizde fayda var.
- Rahat hissettiğiniz bir yerde oturmayı ya da uzanmayı deneyin. Tabi kulaklık takmak yada gözünüzün açık olup olmaması sizin tercihiniz.

- Diyaframdan veya burundan nefes almak gibi özel bir stilde nefes almaya başlamak için kendinizi zorlamayın. Kendinizi en rahat hissedebilceğiniz pozisyonda sağlıklı nefes tekniklerimizi uygulayın
-Tüm oksijenin vücudnuza adeta bir ahenkle yayılarak sizi huzurlu hissetirmesini sağlayın.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR