Selülite Kesin Çözümler!

selulite-kesin-cozumler

Selülit kalçalarda ve bacaklarda görülmesinin yanı sıra göbek ve kollarda da ortaya çıkabilir. Portakal yağı, hindistan cevizi yağı, kahve ve şeker gibi ürünlerin kullanımıyla selülit tedavisi için bitkisel çözümler bulunabilir. Genel olarak kadınlarda ortaya çıkmasıyla birlikte bazı erkeklerde de görülür. Kadınların %85’inde selülite rastlanır.

Bu durum özellikle kadınların görmek istemediği bir oluşumdur. İşte selülit tedavisi için çözümlerden bazıları:

    Çeşitli yağlar karıştırılarak selülitten kurtulabilirsiniz. Biberiye yağı, kekik yağı, buğday yağı ve badem yağı karıştırılarak yapılan masaj ile yarar sağlanabilir. Bu işlemi gece yatmadan önce yapmalısınız. Öncelikle bir kasenin içine kekik yağı ve biberiye yağı eşit miktarlarda karıştırılır. Karışımın onda biri kadar buğday yağı ve badem yağı kaseye ilave edilir. Tüm yağlar karıştırılır. Masaj yapar şekilde etkili bölgeye aşağıdan yukarıya doğru sürülür. Yağların sürüldüğü kısım streç film ile sarılarak yatılır. Ertesi gün streç fil çıkarılarak bölge ılık su ile iyice yıkanır. Bir hafta bu işlem devam ettirilmelidir.
    Portakal yağı yarar sağlar. Kan dolaşımını iyileştirir. Bir çorba kaşığı zeytinyağına beş damla portakal yağı ilave edilir. Etkilenen bölge yağların karışımı ile masaj yapar şekilde ovulur. Birkaç hafta boyunca her gün tekrarlanabilir. Yalnız bu karışımı sürdükten sonra en az bir saat sürdüğünüz bölgenin güneşe maruz kalmasından kaçının.

    Kahve,esmer şeker ve hindistan cevizi yağı ile masaj yapılır. Evde uygulanabilecek basit bir yöntemdir. Yarım kahve fincanı kahve ile 3 yemek kaşığı esmer şeker karıştırılır. Üzerine 2 yemek kaşığı oda sıcaklığında erimiş olan hindistan cevizi yağı ilave edilir. Bu karışım masaj yapar şekilde birkaç dakika boyunca dairesel hareketlerle ilgili bölgeye uygulanır. Sonra yıkanır. Haftada 2-3 kez tekrarlanabilir. Birkaç hafta içinde gözle görülür sonuçlar almaya başlanır.
    Selülitli bölge fırçalanmalıdır. Vücut fırçaları yardımıyla bacaklar fırçalanabilir. Bu sayede kan dolaşımı hızlanır. Bacaklardaki gözenekler açılır. Toksinler ortaya çıkar. Cilt uyarılarak canlandırılır. Hücreler yenilenir. Aynı zamanda cilt parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazanır. Yalnız kızarıklık yada tahriş oluşacak şekilde çok fırçalanmamalıdır.
    Zeytinyağı ve ardıç yağı karışımını deneyebilirsiniz. Bir fincanın 1/4’üne zeytinyağı koyun. Üzerine 10-15 damla ardıç yağı ekleyip karıştırın. Bu karışımı etkilenen bölgeye 10 dakika boyunca masaj yaparak sürün. Zamanla cildinizin daha yumuşak ve sıkı olduğunu fark edeceksiniz.
    Jelatin tüketilebilir. Jelatin birçok kişi tarafından zayıflamak için kullanılır. Bu etkisinin yanında selülitleri de yok eder. Jelatinli yiyecekler, eklemlere katkı sağlar. Hücre, saç ve tırnak büyümesini destekler. İyi bir protein kaynağı oldukları için kasları güçlendirir. İçeriğindeki amino asitler sayesinde bağ dokuları kuvvetlendirir.
    Tuzlu su ile banyo yapabilirsiniz. Küvete ılık su doldurun. 3 yemek kaşığı tuz ilave edin. Tuzlu suda 20-25 dakika oturun.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR