FETÖ'cülerden Haram Harçlık İtirafı!

fetoculerden-haram-harclik-itirafi

Fetö operasyonları hızla devam ederken şüpheli olarak görülen bir fetöcüden bu konuda bir itiraf geldi bu kapsamda ise devlet tarafından gönderilen harçlıklara Giresun'da FETÖ/PDY'nin TSK'daki mahrem yapılanmasına yönelik operasyonda itirafçı olan muvazzaf asker,ifadesinde çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.Bu kapsamda fetö mahrem yapılanması operasyonlarında şüpheli olarak görünen askerin ifadesinde bu örgütün yönlendirmeleri ve baskılaır sonucunda fetö okullarına girmiş olduğunu ve burada devlet tarafından ödenen 40 liralık harçlığın örgüt tarafından "haram" diye değerlendirildiği ve o  okullarda da bunun dile getirildiğini de ifade etti.


 Giresun'da son aylarda FETÖ/PDY'nin TSK'daki "mahrem yapılanması"na yönelik operasyonlarda gözaltına alınan bir muvazzaf asker itirafçı oldu.Fetö ile bağlantısı olduğu ortaya çıkan 'X' kişisi sınava hazırlandığı dönemlerde fetö okul ve dersanelerine kayıt yaptırdığını vermiş olduğu ifade de belirtmiş oldu.
 
Lise döneminde katılmış olduğu fetö dersanelerinde genel anlamda verilmiş eğitimlerin Fetullah Gülen'in ve ona ait konuların işlenmiş olduğunu yaptığı konuşmalara ait görüntülerin de öğrencilere izletildiğini vurguladı ,fetö dersanelerine giderken orada kurum sorumlularının da yönlendirmesi kapsamında askeriye sınavlarına girmiş olduğunu da açıkladı.Ayrıca onun yolundan gidilmesi kapsamında da yine farklı derslerin işlenmiş olduğunu da söyledi.


Askerimizden gelen açıkla  kapsamında örgütle ilgili açıklamalarını şöyle deavm ettirdi:

 "Ben başvuru formuna 'askeri okullara girmek istiyorum' kısmını işaretleyerek tercih formunun fotokopisini benden sorumlu abiye verdim. Daha sonra ben sadece merakımdan dolayı havacılık okulu mülakatına başvurdum. Tüm sınavları geçtikten sonra okula girdim fakat onlar benden farklı bir alandaki okula girmemi istemişti." diyerek aslında kendisinin kazanmış olduğunu fakat üzerindeki baskıların da edevam ettiğini aktaröış oldu.Ayrıca yine bir ifadesinde ise ailesinin ayrılması için baskı yaptığını farak kendisinin peşini bir türlü bırakmadıklarını söyledi.

Sinem özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR