NEVÜ Rektörü Ortak Aday: İlhan Kesici Olabilir Dedi !

nevu-rektoru-ortak--aday-ilhan-kesici-olabilir-dedi-

Ülekemizde erken seçim kararından sonra gözler şimdi de kimin ortak parti ittifakı ile aday olarak gösterileceği yönünde.Bunun için akıllara bir çok isim geliyır ve bir çok tahmin yapılıyor.Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı,tüm partilerin ortak adayının İlhan Kesici olabileceği yönünde açıklamalarda bulundu.Daha önce kendisi de milletvekilliği yapmış olan rektörümüzün tahmin ismini kendisi bugünkü konuşmasında ifade ederek olası adayı belirtti.İŞte rektörümüzün bugün kü basın konuşması:


Prof. Dr. Bağlı, "Benim tahminim İlhan Kesici üzerine ittifak edeceklerini zannediyorum. Ya da görece bu profile yakın sol ideolojiden değil de daha milliyetçi, muhafazakar ideolojiye sahip olan ve siyaset çevrelerinden de ismi bilinen bir kişi üzerine çalıştıklarını duydum. Tahminimi söylüyorum bir bilgim yok ama büyük ihtimalle bu minval üzerinde çalışma yapacaklardır. Yani Kılıçdaroğlu’nun tarifine baktığımızda benim aklıma Kesici geliyor. Yani ekonomi bilen, Türkiye’yi bilen işte bütün Anadolu’ya hitap edilebileceği söylenen bir dedikodu olarak da duydum ne kadar doğru bilmiyorum İlhan Kesici’nin uzun süreden beri bu iş için özel eğitildiği, Kürtçe öğretildiği, Arapça öğretildiği başka siyasi tutumlar, davranışlar, imaj makerlerin kendisiyle çok yakından ilgilendiği konusunda bir duyumum var.

Büyük ihtimalle de bu tür bir inşa edilmiş aktör çıkaracaklar. Yani doğal olarak kendiliğinden toplumsal dinamikler ile ortaya çıkmış liderlik değil kurgulanmış bir liderlik üzerinden bir aday çıkaracaklar. Bundan dolayı da şansları yok" diyerek sözlerinde eğer tüm partiler cumhurbaşkanı adayı için birleşcekse bunun kim olacağı yönünde fikerini ifade ederek sözlerini anlatmış oldu.Akıllara acaba bu partilere en yakın aday İlhan Kesici mi soruları da geliyor.Erken seçimin ülkemize hayırlı olması dileğiyle...

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR