Seçmen Kütükleri Yarın Belli Oluyor!

secmen-kutukleri--yarin-belli-oluyor

YSK, 24 Haziran'da heyecanla beklenen seçim için kütükleri yurt dışı ve yurt dışında oy kullanacak olan vatandaşlarımız tüm seçmenlerinde oy kullanacağı yerleri,tarihleri ve sandıkları yarın ilan edecekler.YSK tarafından açıklanmış olan veriler kapsamında yarın seçmenlerimizin oy kullnacakları yerle ve aynı zamanda hangi sandıkta da oy kullanacakları yarın belli olacak.Vatandaşlarımız bu kapsamda oy kullanacakları yerleri öğrenebilmek açısından yarın itibariylewww.ysk.gov.tr adresinden sabah 8:00 sularında ilan edilen yerleri ve tarihleri de öğrenecekler.Bu noktada da sizlere seçim takvimimizden bir kısım aşamaları da haberimizde paylaşırız aşağıda yer alan bilgilerden de sizler seçim aşama ve tarihlerini de inceleyebilirsiniz.


29 Haziran'da  YSK tarafından 24 haziran genel seçim sonuçlarmız açıklanacak.Bu kapsamda seçim sonuçları da o gün içerisinde öğreneceğiz.Aynı zamanda sizlere bu habaeirmizde ikinci tura kalma durmunda yapılacak olanalrı da sıralayacağız.


 
30 Haziran'da gümrük kapılarında ve yurt dışında olan vatandaşlarımız için oy verme izni açısından da yol açılmış olacak.
4 Temmuz'da yurt dışınd yaşayan gurbetteki vatanadaşlarımız açısından oy kullanma işlemleri sona erecek.
7 Temmuz'da seçim ile ilgili her türlü propaganda  18.00 itibariyle bu kapsamda seçimle ilgili her türlü konuşma ya da yorum sona erecek.
8 Temmuz'da ikinci tur için oy kullanma günü başlyacak. Seçimler ile ilgili her türlü yasak ise  saat 24.00'te  bitmiş olacak.
9 Temmuz'da Cumhurbaşkanı seçimi geçici için geçici niteliği taşıyan veriler ve sonuçlar ilan edilmiş olacak.
12 Temmuz'da YSK tarafından ikinci tur kesin sonuçlarımız da ilan edilmiş olacak.

 

Sinem özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR