Microsoft'dan Your Phone Uygulaması

microsoftdan-your-phone-uygulamasi

Microsoft, Windows Phone üretimini durdurduğunu geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Mobil cihaz üretiminde ve yaygınlaşmasında istediği sonuçları bulamayan şirket, bu alandakiçalışmalarını farklı alanlarda devam ettirmeye karar verdi. Bunlardan birisi de geçtiğimiz zamanlarda duyurulan ve kısa bir süre önce 'Insider' programına dahil olan kullanıcıların kullanımına açılan Your Phone uygulaması oldu. Bilgisayar ve telefon arasındaki bağlantıyı sağlayan ve dosyaların kolayca aktarılmasını sağlayan bu uygulama, Windows 10 kullanıcıları için erişime açıldı. 

Şirketin geçen ay Insider programıyla test etmeye başladığı Your Phone'u, Windows 10 kullanıcıları kulannabiliyor. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar pc ve android işletim sistemi arasındaki bağlantının tam sekronizeli olarak bağlanmasını sağlayabiliyorlar. Bu sayede telefonda olan bilgisayara yada bilgisayarda olan bir veriyi telefona sadece sürükleyip bırakma yöntemiyle kolayca aktarabilecekler. 

Uygulamayı kullanabilmek için bilgisayarınızda Windows 10 ve telefonlarınızda en az Android 7.0 bulunması gerekiyor. Bu sürümlere sahip olunmadığı sürece Your Phone  hizmeti kesinlikle kullanılamamaktadır. Ayrıca ilerideki dönemlerde şirket yazılı mesaj sekronizasyonu ile bildirim özelliğini programa kazandıracak. Yani bilgisayar  başındayken Android telefonunuzu elinize almadan bazı fonksiyonları yerine getirmek mümkün olacak.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR