Rusya'da Telegram'dan Sonra Viber'e Yasak!

rusyada-telegramdan-sonra-vibere-yasak

Rusya İletişim Bakanı Nikolay Nikiforov, Federal Güvenlik Servisine (FSB) gerekli şifreleme anahtarlarını temin etmemesi halinde anlık mesajlaşma uygulaması Viber'ın da Telegram gibi yasaklanabileceğini belirtti.
Gelen açıklama sonrasında ise FSB'nin internet güvenliği ve siber hizmetleri konusunda en derin bilgiye sahip ve bu konuda başvurulacak tek birim olduklarını da belirttier.

Nikiforov yaptığı bir açıklama ile viberle karşıtlık yaşaması ve hukuksal süreci başlatabileceğini de iadelerinde kullanacağını söyleyerek sözlerinde bu cümleleri kullandı "FSB, mahkemeye gitmesi halinde Telegram'ın yasaklanmasını sağlayan karara benzer bir kararı Viber için de aldırabilir." görüşünü bildirdi.

Uygulamanın bazı kullanıcıları tarafından gelen şikayet üzerine konuşmalarını FSB ile şiflenmediğine dairbilgilerden sonrasında telegram uygulaması kapatılmaya kadar gitmişti.Bu uygulama tüm dünyada oldukça popüler olan ve bir çok kişi tarafından beğeniyle kullanılan bir mesajlaşma uyguaması diyebiliriz.Bu süreç sonrsaında aktif kullanıcılar protesto yürüşüne başvurmuşlardı.İlerleyen dönemlerde uygulama tekrar aktif hale getirilir mi bilemeiyoruz.

Sinem Özdemir

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR