Turkcell Piyasadan Etkilenmedi!

turkcell-piyasadan-etkilenmedi


Ülkemizde son dönemlerde döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalara bakıldığında ekonomide oldukça inişli ve çıkışlı bir döneme girmiş olduk.Bu noktada Türkiye'nin en önemli şirketlerinden bir tanesi haline gelmiş olan Turkcell' den de bir açıklama geldi.

Bu kapsamda ise bir çok şirketten gelen açıklamalar doğrustusunda kimisi bu ekenomideki durumdan etkilenmediğini kimisi ise oldukça etkilenmiş olduklarını ifade ederken Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu,yaptığı açıklamada finansal yapısında hiç bir değişim olmadığını da ifade etti.Aldığımız haberler doğrultusunda genel müdürün yapmış olduğu açıklamad sözlerini şu şekilde ifade etti:


 “Finansal piyasalarda içinde bulunduğumuz ayın başından bu yana, Türkiye’nin temel ekonomik dinamikleri ile örtüşmeyen irrasyonel fiyat hareketleri gözlemliyoruz. Gelişen piyasaların içerisinde Türkiye ekonomisi olumlu makroekonomik verilere ve güçlü bir potansiyele sahiptir.Güncel çalkantıların geçici olduğunu düşünmekle beraber, Turkcell olarak her zaman olduğu gibi finansal tablolarımıza olan etkileri asgariye indirecek önlemlerimizi almayı sürdürüyoruz. Nisan 2018 itibariyle konsolide bilançomuzda 248 milyon USD açık pozisyonumuz bulunmaktadır. Bilançomuza henüz yansımamış olmakla birlikte, yurtdışında satışı tamamlanmış Fintur varlıklarımızdan elde edilen gelirleri ve Fintur Holding nakit pozisyonunu dikkate aldığımızda döviz açık pozisyonumuz bulunmamaktadır. Turkcell olarak güçlü finansal yapımızı sürdürme konusundaki kararlılığımızı devam ettireceğimizi de ayrıca bildirmek isterim.” diyerek ekonomideki dalgalanmaların Turkcell'in finansal alnada sağlam bir altyapısının olduğunu ve döviz dalgalanmalarından etkilenmediği anlaşılıyor.

YORUM YAPIN

Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir...

       

YORUMLAR